BiznesINFO.pl
flaga USA

East News

Władze Nowego Jorku chcą zatrudnić szczurołapa. Oferują nawet 170 tys. dolarów rocznie

3 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Magdalena Madoń

Władze Nowego Jorku szukają szczurołapa. Jak podaje wn.pl, idealny kandydat może liczyć na roczną pensję w wysokości nawet 170 tys. dolarów.

Ogłoszenie na szczurołapa w Nowym Jorku

Biuro burmistrza Nowego Jorku umieściło nietypowe ogłoszenie. Poszukiwany jest “dyrektor ds. zwalczania gryzoni w całym mieście”. Do jego zadań będzie należeć opracowywanie strategii zarządzania projektami i kierowanie zespołami zwalczającymi gryzonie.

Wśród wymagań znalazło się  "doświadczenie w planowaniu miejskim" i "żądza walki z szkodnikami". Konieczna jest także zdolność do samodzielnego zarządzania, a także doświadczenie w sprawach samorządowych.

"Idealny kandydat ma być wysoce zmotywowany i nieco krwiożerczy, musi być zdeterminowany, by znaleźć wszystkie rozwiązania z uwzględnieniem różnych punktów widzenia. Oczekuje się od niego poprawy wydajności operacyjnej, gromadzenia danych, wprowadzenia innowacji technologicznych, umiejętności zarządzania śmietniskami i gotowości na rzeź na wielką skalę" - napisano w ogłoszeniu.

Jak na stanowisko dyrektorskie przystało, idealny kandydat może liczyć na interesującą pensję. Wynagrodzenie roczne ma wynieść od 120 do 170 tys. dolarów.

Problem szczurów w Nowym Jorku 

Według rankingu firmy Orkin Nowy Jork to drugie miasto w USA pod względem wielkości populacji szczurów

Obecność szczurów w Nowym Jorku nie jest czymś nowym. Od 2020 roku liczba zgłoszeń dotyczących obecności szczurów w domach oraz na osiedlach wzrosła o 70 procent. Sytuacja jest o tyle poważna, że zwierzęta te mogą przenosić groźne dla ludzi choroby. Miasto chętnie odwiedzane przez turystów ma zatem spory problem.  

“Rzeczpospolita” zwraca uwagę, że w Nowym Jorku obowiązuje zakaz używania toksycznej trutki na szczury. Zwalczaniem plagi zajmuje się choćby organizacja R.A.T.S. (Ryders Alley Trencher-fed Society) - jej członkowie szkolą psy, by szybko zabijały gryzonie, jednak obrońcy praw zwierząt nazywają cały ten proceder barbarzyństwem.

Tagi:

USApraca

Magdalena MadońAutor

Redaktor Biznesinfo. Wcześniej copywriter oraz młodsza księgowa. Absolwentka rachunkowości i controllingu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W wolnym czasie bierze czarodziejski flet i gra w orkiestrach dętych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.madon@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

Opłaty za wodę i ścieki. Wyższe taryfy w podwarszawskich gminach

Czytaj więcej >
Budowa domu z państwową pomocą

Polska i Świat

Ważny dokument dla właścicieli nieruchomości. Za jego brak zapłacisz krocie, a czas ucieka

Czytaj więcej >
Bill Gates

Polska i Świat

Niespodziewane słowa Gates'a. Mówi na kiedy najlepiej zaplanować rodzenie dzieci

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Dofinansowanie ratownictwa medycznego. Minister zdrowia ogłasza konkurs

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Dane dotyczące podróży posłów. Ci posłowie latali samolotami najczęściej

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Uruchomiono elektroniczny dziennik budowy. W 2030 roku całkowicie zastąpi on wersję papierową

Czytaj więcej >