wizy do USA
Pixabay/Alexas_Fotos
Autor Paulina Musianek - 10 Października 2019

Zniesienie wiz do USA nie dla wszystkich Polaków. Trump wprowadził sztywne zasady

Wizy do USA nie są już Polakom potrzebne, żeby wejść na teren Stanów Zjednoczonych. Jednak ten przywilej nie obejmie wszystkich obywateli naszego kraju.

Wizy do USA już niepotrzebne dla Polaków

Wizy do USA już niedługo zostaną zniesione. Wkrótce lecąc do Stanów Zjednoczonych, po raz pierwszy w historii Polacy nie będą zobowiązani do posiadania wizy turystycznej, dzięki podpisaniu w piątek przez prezydenta Donalda Trumpa dokumentu o włączeniu Polski do programu bezwizowego.

Jak twierdzi ambasadorka USA Georgette Mosbacher, najprawdopodobniej pod koniec roku Polacy będą mogli wyjechać do Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych lub biznesowych na 90 dni bez potrzeby wcześniejszego uzyskania wizy. Nie będzie trzeba już umawiać się na spotkanie z konsulem. Wystarczy przejść przez etap weryfikacji w formie rejestracji w elektronicznym systemie ESTA i odpowiedzieć się na pytania podobne do tych, które były zawarte w formularzach wizowych.

- Brak konieczności przejścia kontroli w placówce dyplomatycznej nie oznacza jednak braku kontroli jako takiej. Ta zostaje zachowana i to w całym dwuetapowym wymiarze – tłumaczy dla onet.pl specjalistka prawa imigracyjnego w USA.

Szykuje się nowe 500 plus dla kolejnej grupy Polaków. Prezydent Duda zdecydowałSzykuje się nowe 500 plus dla kolejnej grupy Polaków. Prezydent Duda zdecydowałCzytaj dalej

Nie wszyscy wjadą do Stanów bez wizy

Prezydent Trump zastrzegł jednak, że nie wszyscy będą mogli bezwizowo odwiedzić USA. O tym przywileju mogą zapomnieć osoby, które po 1 marca 2011 roku wyjeżdżały do Korei Północnej, Iranu, Iraku, Libii, Somalii, Sudanu, Syrii lub Jemenu.

Co więcej, nawet jeśli nie należymy do tej grupy musimy brać pod uwagę, że nie wejdziemy na teren Stanów Zjednoczonych. Ostateczną decyzję o tym, kogo wpuścić, już na amerykańskim lotnisku podejmują odpowiednie służby. Każdy, kto chce tam wjechać, musi przejść rozmowę z urzędnikiem do spraw imigracji. Osoba, która będzie budziła wątpliwości urzędnika będzie musiała wrócić do Polski najbliższym możliwym transportem.

PiS zapowiedział olbrzymie zmiany w zakazie handlu w niedzielę. Wejdą już niedługoPiS zapowiedział olbrzymie zmiany w zakazie handlu w niedzielę. Wejdą już niedługoCzytaj dalej

Należy pamiętać, że zniesienie obowiązku wizowego nie oznacza, że po przybyciu do USA będzie można tam przebywać w nieskończoność albo podjąć pracę. Brak konieczności posiadania wizy do Stanów nie działa na takich samych zasadach jak otwarcie granic do strefy Schengen. Ci, którzy przekroczą maksymalny czas pobytu w USA, czyli 90 dni, będą uważani za nielegalnych imigrantów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  4. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób
  5. Została zgwałcona przez brata w wieku 14 lat. Prawdziwy cios wymierzyli jej jednak rodzice
  6. Mateusz Morawiecki wprowadził w całej Polsce stan alarmowy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News