BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Wiosna obiecuje 3500 zł nauczycielom. Na start!

29 Kwietnia 2019

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Robert Biedroń, lider partii Wiosna obiecał nauczycielom 3500 zł na początek kariery zawodowej. Propozycję wystosował podczas konwencji partyjnej, która odbyła się we Wrocławiu w sobotę.

Robert Biedroń opowiadał dużo o swojej gospodarności w Słupsku i obiecywał, że doświadczenie nabyte w zarządzaniu pomorskim miastem wykorzysta w Brukseli, jeżeli jego partia dostanie mandat społeczny. Nauczyciele, o których proteście ostatnio było bardzo głośno, dostali propozycję zaczynania pracy z pensją w wysokości 3,5 tys. zł brutto. 

Robert Biedroń jako prezydent Słupska 

Lider Wiosny zaatakował zarówno obecnie rządzących jak i Koalicję Obywatelską. Wspominał między innymi o odpartyjnieniu słupskich spółek miejskich, podczas gdy reszta partii ubiegających się o miejsca w Parlamencie Europejskim "biła się w Warszawie o stołki". Biedroń wspomniał także znacznym oddłużeniu Słupska. Nie omieszkał wspomnieć także o sprzedaży miejskich limuzyn, a przy okazji wielu wypadkach kolumn rządowych. 

Jako, że konwencja dotyczyła właśnie walki o miejsca w Brukseli, to Wiosna wspomniała także o dobrym gospodarowaniu środkami unijnymi przez jej lidera w Słupsku. Zaznaczyła przy okazji, że wcześniej nikt nie potrafił z nich odpowiednio skorzystać, przez co traciło miasto i cały jego region. 

"Piątka Kaczyńskiego" vs "Piątka Biedronia"

O tzw. piątce Kaczyńskiego pisano już wiele. W jej skład wychodzi m.in. wypłaty "trzynastek" dla emerytów, rozszerzenie programu 500 plus na wszystkie dzieci, czy wsparcie dla rolników. Robert Biedroń zaproponował swój program także w pięciu punktach, które nieco różnią się od programu partii rządzącej.

Najważniejszym, bo relatywnie najbardziej odbijającym się na obecnym funkcjonowaniu administracji państwa jest pomysł zmniejszenia liczby resortów z 20 obecnych do 11. Wiosna planuje w ten sposób znacznie usprawnić działanie państwa, zminiejszyć liczbę urzędników, przez co też definitywnie zmniejszyć koszty utrzymaniu całej administracyjnej infrastruktury. 

Drugim ważnym punktem programu partii Biedronia jest także skończenie z finansowaniem Kościoła przez państwo. Dotyczy to między innymi wycofaniem lekcji relgii ze szkół i zamknięcie Funduszu Kościelnego. W grę wchodzi również opodatkowanie księży. 

Trzeci punkt, to odpartyjnienie spółek Skarbu Państwa, na wzór wspominanej już akcji z Słupska, gdy Robert Biedroń zrobił to samo ze spółkami miejskimi. Przy okazji wspomniał o bezsensowności budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego i uznał tę inwestycję za zbędną. 

W ostatnich punktach Wiosna wystosowała swoją propozycję do nauczycieli i emerytów. Strajkujący nauczyciele mieliby dostać 3500 zł brutto na początek swojej drogi zawodowej. Emeryci za to mogliby liczyć na 1600 zł najniższej emerytury, które teraz wynosi 1100 zł brutto. 

undefined

Podobne artykuły

Urlop wyznaczy pracodawca

Praca

Pracowniku, weszły ważne zmiany w urlopach. Nie będziesz miał teraz wiele do powiedzenia

Czytaj więcej >
Biedronka przygotowała promocje na nowy tydzień

Praca

Biedronka już od jutra z szalonym prezentem dla klientów. Wielki ukłon dla fanów słodkości

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 12.05.2020. n/z Napis koronawirus Covid-19 na tle pieniedzy.

Praca

Branża umiera przez pandemię, a państwo dalej ich nie dostrzega. W efekcie wszyscy tracą ogromne pieniądze

Czytaj więcej >
Szef ma prawo przerwać nasz urlop

Praca

Jesteś na urlopie? Mamy złe wieści, twój pracodawca ma prawo go przerwać

Czytaj więcej >
Za uchylanie się od płacenia abonamentu grożą dotkliwe kary

Praca

Kontrolerzy rozeszli się po kraju, do ciebie też mogą zapukać. Kara to aż 681 zł

Czytaj więcej >
Praca tylko 4 dni? Skrócony wymiar czasu pracy

Praca

4-dniowy tydzień pracy uratuje gospodarkę? Niezwykły plan rządzących.

Czytaj więcej >