BiznesINFO.pl
TOPSHOT - A photo taken in the late hours of May 29, 2020 shows a sign of the World Health Organization (WHO) at their headquarters in Geneva amid the COVID-19 outbreak, caused by the novel coronavirus. - President Donald Trump said May 29, 2020, he was breaking off US ties with the World Health Organization, which he says failed to do enough to combat the initial spread of the novel coronavirus. (Photo by Fabrice COFFRINI / AFP)

East News, FABRICE COFFRINI/AFP

WHO: Mamy do czynienia z pandemią dwutorową

8 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus zabrał głos w sprawie pandemii koronawirusa. Uważa, że obecnie mamy do czynienia z pandemią dwutorową. Wszystko za sprawą dostępu do szczepionek przeciwko COVID-19.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czym jest dwutorowa pandemia

  • O co apeluje szef WHO

  • Jakie cele przedstawił państwom z grupy G7

WHO o dwutorowej pandemii

Szef Światowej Organizacji Zdrowia zabrał głos w sprawie pandemii koronawirusa. Tym razem poruszył kwestie związane z dostępem do szczepionek. - Kraje zachodnie są chronione, a biedniejsze narody nadal są narażone - skwitował cytowany przez forsal.pl.

Ghebreyesus z WHO zaapelował o darowizny szczepionek na rzecz najbiedniejszych krajów. Zdaniem prezesa WHO darowizny można by przekazywać opierając się na zasadach mechanizmu COVAX [system oparty na sprawiedliwym i równym dostępie do szczepionek na świecie - red.].

Z danych, na które powołuje się WHO wynika, że najbogatsze kraje w przeciągu pół roku od dopuszczenia medykamentów do obrotu, wykorzystały 44 proc. globalnych zasobów szczepionek. Z kolei najbiedniejsze kraje 0,4 proc.

Tedros apeluje do społeczności międzynarodowej o dzielenie się szczepionkami z biedniejszymi narodami. Podkreśla, że celem jest zaszczepienie min. 10 proc. populacji każdego kraju do września br. i min. 30 proc. do końca 2021 r.

W lipcu i sierpniu kraje z grupy G7 mają podzielić się szczepionkami z biedniejszymi krajami. Co więcej, ma nadzieję na uruchomienie produkcji szczepionek w Afryce jeszcze w tym roku.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Marek Bazak/EAST NEWS

Poczta Polska dostanie pół miliarda złotych. Za doręczanie maili

CZYTAJ DALEJ

Podobne artykuły

CERT Orange wydał ważne ostrzeżenie

Polska i świat

CERT Orange wydał ostrzeżenie. Chodzi o "wangiri", pod żadnym pozorem nie oddzwaniaj na takie numery

Czytaj więcej >
Niemcy robią z Polski śmietnik

Polska i świat

Wywóz toksycznych odpadów do Polski. Prosto z Niemiec

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Kia będzie wzywać kierowców. Ponad 22 tys. aut koreańskiego producenta grozi pożarem

Czytaj więcej >
Emeryci oddają pieniądze za renty dożywotnie

Polska i świat

Coraz więcej emerytów decyduje się oddać nieruchomości za renty dożywotnie

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska i świat

Polacy nadal chcą przenosić firmy do Czech

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Coraz więcej kontroli gospodarki odpadami. Skarg jest coraz więcej

Czytaj więcej >