Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Turystyka > Jeśli wykupujesz wakacje, lepiej uważaj. Możesz zapłacić za coś, co w ogóle nie istnieje
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 02.07.2020 02:00

Jeśli wykupujesz wakacje, lepiej uważaj. Możesz zapłacić za coś, co w ogóle nie istnieje

Wakacje
Unsplash.com Luca Bravo

Rozpoczęły się wakacje, wiele osób bierze więc urlopy, aby odpocząć z dala od miejsca zamieszkania. Po otwarciu granic do łask wrócił wycieczki zagraniczne, na co zacierają ręce biura turystyczne. Przez nieuwagę, łatwo wpaść w pułapkę oszustów.

Wakacje mogą się skończyć finansową wtopą

Dochodziło do sytuacji, w których oszukani turyści przyjeżdżali na miejsce startu wyjazdu, po czym dowiadywali się, że nie ma dla nich zarezerwowanych miejsc. Dopiero wtedy orientowali się, że zapłacili za wycieczkę, która nawet nie istnieje.

Podobne praktyki były popularne już w ubiegłych latach, to efekt popularyzacji internetu, jako platformy do organizacji wyjazdów. Usługi internetowe stwarzają duże pole do popisu oszustom, którzy wykorzystują klientów nieweryfikujących portali na których płacą własnymi pieniędzmi.

Warto weryfikować oferty wycieczkowe

Jak pisze portal Bankier, najbardziej trzeba uważać na bardzo okazyjne oferty, które wydają się tak korzystne, że aż mało prawdopodobne. Ponadto warto weryfikować biura turystyczne, z których chcemy wykupić wycieczki, jeśli nie mają bogatej kartoteki i wielu opinii w internecie, lepiej je odpuścić.

Częstą sztuczką oszustów jest także próba przekonania klienta, że oferta ma krótki termin przydatności. Ponadto oferenci często są bardzo nachalni, sami kontaktują się ze swoimi klientami. Zaniepokoić nas też powinna duża presja ze strony agent do podpisania umowy.

Tagi: wakacje urlop