Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Uwaga na oszustów. Okradli kobietę na 20 tysięcy złotych
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 13.06.2023 22:07

Uwaga na oszustów. Okradli kobietę na 20 tysięcy złotych

areszt
Domena publiczna

Ostrzeżenia przed oszustami dzwoniącymi do Polaków i wyłudzającymi pieniądze, pomimo bycia już integralną częścią rzeczywistości, nie powinny być ignorowane. 49-letnia kobieta spod Nidzicy padła bowiem ofiarą oszustów - straciła 20 tysięcy złotych.

Kolejny atak oszustów

Jednym z najpospolitszych sposobów oszustów w ostatnim czasie jest dzwonienie na numery komórkowe Polaków. W ten sposób, podszywając się pod pracowników banków, wprowadzają oni rozmówców w błąd i wyłudzają od nich pieniądze.

Taka historia przydarzyła się 49-letniej kobiecie z gminy Nidzica. Jak podaje Gazeta Olsztyńska, nie miała ona szczęśliwego zakończenia dla mieszkanki Warmii i Mazur.

Dzwonią i wyłudzają

Mieszkanka gminy Nidzica odebrała telefon od osoby, która podała się za konsultantkę banku. Jak wynika z informacji Gazety Olsztyńskiej, w celu zablokowania rzekomych transakcji na koncie, nakłoniła ją do wygenerowania 4 kodów BLIK.

Niestety, lecz przekazanie kodów rzekomej konsultantce skończyło się utratą 20 tys. zł przez 49-latkę. Nie był to jednak koniec rozmowy telefonicznej.

Policja przypomina

Jak podaje Gazeta Olsztyńska, rzekoma konsultantka po uzyskaniu kodów BLIK przeszła do kolejnego punktu swojego “programu”. Zaczęła namawiać 49-latkę do przelania 37 tys. zł na “bezpieczne konto” w celu zabezpieczenia oszczędności - jednak dopiero wtedy kobiecie coś przestało się zgadzać i zakończyła rozmowę.

Mieszkanka gminy Nidzica, według informacji Gazety Olsztyńskiej, zgłosiła sprawę na policję. Funkcjonariusze przypominają jednocześnie, aby mieć się w takich przypadkach na baczności - żaden bank nigdy nie zadzwoni do nas w celu uzyskania loginu, hasła, kodów SMS, BLIK czy w celu przelania gdzieś środków.