mięso-pxhere-cc0
Pxhere
Autor Stanisław Węgrowski - 29 Kwietnia 2020

W jednym z największych krajów może całkowicie zabraknąć mięsa. Problem jest poważny

USA: w sklepach może zabraknąć mięsa i to każdego rodzaju. Może dojść do takiej sytuacji jak z papierem toaletowym, który ludzie masowo wykupywali na początku pandemii koronawirusa - informuje “Rzeczpospolita”.

USA: mięsa może zabraknąć

Wygląda na to, że mięso stanie się w USA towarem tak samo pożądanym jak papier toaletowy. Gdy pandemia dopiero się zaczynała, ze sklepów w ekspresowym tempie znikały środki czystości i właśnie papier toaletowy. Teraz może być tak z mięsem.Przetwórnie mięsa w USA znacznie ograniczyły swoją działalność.

Jak podaje “Rz”, produkcja mięsa w USA obniżyła się o 25 procent. Analitycy podkreślają, że to olbrzymi spadek. Maleją też zapasy w hurtowniach. Departament Rolnictwa USA przekazał, że zapasy mrożonej wieprzowiny są mniejsze o 4 proc. Chodzi o blisko 300 mln kilogramów.

Waloryzacja emerytur według nowych zasad? Seniorzy będą mogli dostawać więcejWaloryzacja emerytur według nowych zasad? Seniorzy będą mogli dostawać więcejCzytaj dalej

Zakłady w USA wstrzymały działalność

Przetwórnie mięsa w USA nie mogą pracować w pełnym wymiarze, a część z nich została zamknięta w powodu epidemii koronawirusa. Zakłady muszą być zdezynfekowane i wyczyszczone. Nie wiadomo, ile to może potrwać.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Na światło dzienne wyszły nowe fakty o dniu zaginięcia małego Kacperka. Co mogło się wydarzyć w Nowogrodźcu?

“Rz” zwraca uwagę, że zamknięto jedną z największych przetwórni mięsa w USA. Chodzi o zakład, którego właścicielem jest Smithfield Foods - mieści się w Sioux Falls w Południowej Dakocie. U pracowników zakładu potwierdzono zakażenie koronawirusem. Dwóch z nich zmarło, a blisko 800 ma infekcję. Problemy ma też Tyson Foods z Waszyngtonu.

Rząd USA: mięsa wystarczy

Zgodnie z danymi Departamentu Rolnictwa na razie sytuacja w hurtowniach jest stabilna i wystarczy, aby sklepy w USA były zaopatrzone w mięso. “Rz” zaznacza, że i to może nie wystarczyć, jeśli Amerykanie zaczną szturmować sklepy w celu zrobienia zapasów mięsa.

Zdaniem ekspertów mięsa w sklepach nie powinno zabraknąć, ponieważ hurtownie przekazują prawie cały towar do sklepów. W USA zamknięte pozostają bary i restauracje. Ale ograniczenie działalności zakładów mięsnych może spowodować, że o świeże mięso może być ciężko.

WP: Szykuje się segregacja klientów? Prawdopodobnie jeden typ osób będzie mógł wchodzić bez kolejki i ponad limitWP: Szykuje się segregacja klientów? Prawdopodobnie jeden typ osób będzie mógł wchodzić bez kolejki i ponad limitCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kasjerka Biedronki zakażona koronawirusem. Zaniepokojeni klienci piszą maile
  2. Laboratorium w Wuhan zostało zaatakowane. Cyberprzestępcy chcą poznać prawdę na temat pochodzenia wirusa
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Osoby na kwarantannie będą mogły wyjść z domu pod jednym warunkiem. MZ zapowiada ważną zmianę
Ile tracą na wartości samochody kompaktowe? Warto sprawdzić, ile warte jest teraz twoje autoIle tracą na wartości samochody kompaktowe? Warto sprawdzić, ile warte jest teraz twoje autoCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News