BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

W jednym z największych krajów może całkowicie zabraknąć mięsa. Problem jest poważny

29 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Udostępnij:

USA: w sklepach może zabraknąć mięsa i to każdego rodzaju. Może dojść do takiej sytuacji jak z papierem toaletowym, który ludzie masowo wykupywali na początku pandemii koronawirusa - informuje “Rzeczpospolita".

USA: mięsa może zabraknąć

Wygląda na to, że mięso stanie się w USA towarem tak samo pożądanym jak papier toaletowy. Gdy pandemia dopiero się zaczynała, ze sklepów w ekspresowym tempie znikały środki czystości i właśnie papier toaletowy. Teraz może być tak z mięsem.Przetwórnie mięsa w USA znacznie ograniczyły swoją działalność. 

Jak podaje “Rz”, produkcja mięsa w USA obniżyła się o 25 procent. Analitycy podkreślają, że to olbrzymi spadek. Maleją też zapasy w hurtowniach. Departament Rolnictwa USA przekazał, że zapasy mrożonej wieprzowiny są mniejsze o 4 proc. Chodzi o blisko 300 mln kilogramów.

Zakłady w USA wstrzymały działalność

Przetwórnie mięsa w USA nie mogą pracować w pełnym wymiarze, a część z nich została zamknięta w powodu epidemii koronawirusa. Zakłady muszą być zdezynfekowane i wyczyszczone. Nie wiadomo, ile to może potrwać.

“Rz” zwraca uwagę, że zamknięto jedną z największych przetwórni mięsa w USA. Chodzi o zakład, którego właścicielem jest Smithfield Foods - mieści się w Sioux Falls w Południowej Dakocie. U pracowników zakładu potwierdzono zakażenie koronawirusem. Dwóch z nich zmarło, a blisko 800 ma infekcję. Problemy ma też Tyson Foods z Waszyngtonu. 

Rząd USA: mięsa wystarczy

Zgodnie z danymi Departamentu Rolnictwa na razie sytuacja w hurtowniach jest stabilna i wystarczy, aby sklepy w USA były zaopatrzone w mięso. “Rz” zaznacza, że i to może nie wystarczyć, jeśli Amerykanie zaczną szturmować sklepy w celu zrobienia zapasów mięsa.

Zdaniem ekspertów mięsa w sklepach nie powinno zabraknąć, ponieważ hurtownie przekazują prawie cały towar do sklepów. W USA zamknięte pozostają bary i restauracje. Ale ograniczenie działalności zakładów mięsnych może spowodować, że o świeże mięso może być ciężko.

Podobne artykuły

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Handel

Mecz z Hiszpanią i specjalną akcją w Lidlu. Sieciówka 4 piwa daje za darmo

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Handel

Ceny warzyw znów zaskakują. Tym razem tanie jak nigdy

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Handel

Warzywa tak drogie chyba jeszcze nie były. Przez zimną wiosnę płacimy krocie

Czytaj więcej >
Biedronka przyznała podwyżki pracownikom

Handel

Biedronka - zarobki 2021. Pensje poszły w górę i to na wielu szczeblach

Czytaj więcej >
Zinu

Handel

Ofensywa Zinu. Otwarto drugi bezobsługowy sklep firmy, ma mieć koncesję na alkohol

Czytaj więcej >
PHOTO: JOANNA GAJCY/EAST NEWS N/Z przydrozny handel przy drodze wojewodzkiej nr 801, zwanej Trasa Nadwislanska

Handel

Niemieckie produkty będą niestety drożeć. Zapowiedzieli sami Niemcy

Czytaj więcej >