BiznesINFO.pl
Ursus chce się restrukturyzować

Wikimedia Commons/Koefbac/CC4.0

Ursus chce się restrukturyzować. Firma odwołuje się od wyroku sądu i składa wniosek o postępowanie układowe

21 Września 2020

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Ursus odwołuje się od sądowego wyroku. Firma produkująca traktory składa zażalenie na umorzenie przyspieszonego postępowania układowego i prosi o zgodę na jego kontynuowanie.

Ursus składa zażalenie na postanowienie sądu o umorzeniu przyspieszonego postępowania układowego. Firma chce się dalej restrukturyzować, dlatego prosi o możliwość kontynuowania procesu. Ursus wydaje oświadczenie o odwołaniu się od sądowej decyzji. Sprawdzamy jaki plan na swoją działalność ma firma.

Ursus w restrukturyzacji 

Ursus w restrukturyzacji, bo tak brzmi obecnie pełna, oficjalna nazwa tej spółki to polskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją ciągników i maszyn rolniczych. Marka liczy sobie 125-lat bogatej historii. Prócz maszyn rolniczych spółka zajmuje się montowaniem i dystrybucją m.in. autobusów. W 2019 Ursus wygrał największy w Europie przetarg na dostawę autobusów elektrycznych dla Zielonej Góry. Obecnie spółka znajduje się w restrukturyzacji. Aby przyśpieszyć proces przywracania spółki do życia, Ursus postanowił wraz ze swoimi kontrahentami podpisać przyśpieszone układy restrukturyzacyjne. Te zostały umorzone przez sąd.

Spółka odwołuje się od postanowienia wydanego przez sąd w sierpniu i wnioskuje o kontynuowanie przyśpieszonego postępowania. W komunikacie jaki wydał Ursus w restrukturyzacji czytamy: – W złożonym zażaleniu emitent przedstawił argumentację prawną przemawiającą - w jego ocenie - za kontynuowaniem postępowania restrukturyzacyjnego. W ocenie spółki, zaskarżone rozstrzygnięcie sądu nie uwzględnia efektów działań restrukturyzacyjnych i wynikających z nich perspektyw, co do realizacji układu, czym godzi w interes emitenta oraz w interesy wierzycieli, gdyż może prowadzić do likwidacji przedsiębiorstwa oraz potencjalnie mniej korzystnego (zważywszy na specyfikę przedsiębiorstwa spółki), aniżeli w przypadku zawarcia układu, zaspokojenia wierzycieli, prowadząc dodatkowo do negatywnych skutków społecznych (prawdopodobieństwa utraty miejsc pracy i spowolnienia gospodarczego) – wskazano w komunikacie.

Tagi:

rolnictwospółka

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Wynajem mieszkania nieopłacalny dla właścicieli

Polska i Świat

Spadły ceny najmu mieszkań. Po raz pierwszy od miesięcy

Czytaj więcej >
Recesja dotknie wszystkie państwa członkowskie UE

Polska i Świat

Agencja S&P prognozuje niższy wzrost gospodarczy w Polsce

Czytaj więcej >
Produkty spożywcze drożeją szybciej niż rośnie inflacja. Eksperci wieszczą, że to dopiero początek

Polska i Świat

Tegoroczny szczyt inflacji jest już za nami

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Trwają kontrole w domach. Jeżeli nie załatwisz jednej sprawy, zapłacisz wysoką karę

Czytaj więcej >
Mieszkania mają wartość

Polska i Świat

Nadchodzi nowy program mieszkaniowy. Dotknie sfery kredytowej

Czytaj więcej >
flaga Polski

Polska i Świat

Polska wygrywa z Argentyną… siłą swojej gospodarki

Czytaj więcej >