urlop
Wikipedia/Phil Whitehouse
Autor Paulina Musianek - 2 Stycznia 2020

Rząd chce wprowadzić nowy, półroczny urlop. Ma to pomóc wykorzystać potencjał pracowników

Urlop od korporacji trwający 6 miesięcy? Brzmi jak marzenie. Rząd chce w ten sposób wykorzystać potencjał zatrudnionych w korporacjach specjalistów i dać im szansę na założenie swojego start upu.

Urlop na założenie własnej działalności

Urlop na startup to nowy pomysł resortu rozwoju. Wprowadzenie półrocznej przerwy od pracy miałoby pobudzić powstawanie nowych spółek technologicznych na polskim rynku, wykorzystując potencjał zatrudnionych w korporacjach specjalistów, jak donosi Polska Agencja Prasowa.

– Chcielibyśmy przygotować rozwiązanie takie właśnie, jak urlop macierzyński, dla startupu, który ułatwi przedsiębiorcom wypuszczenie takiego pracownika na chwilę spod swoich skrzydeł, po to, żeby spróbował przetestować swój produkt – mówi w rozmowie z PAP Jadwiga Emilewicz.

Milion Polaków musi wymienić dowód osobisty. Grozi im nawet ograniczenie wolnościMilion Polaków musi wymienić dowód osobisty. Grozi im nawet ograniczenie wolnościCzytaj dalej

Przepisy mają gwarantować otrzymanie urlopu, a także bezpieczeństwo powrotu na miejsce pracy w przypadku, gdy nowy biznes nie osiągnie powodzenia - nic więc dziwnego, że pomysł ten porównywany jest do urlopu macierzyńskiego. Jak wyjaśnia minister Emilewicz, resort chce wprowadzić te rozwiązanie, aby zwiększyć liczbę spółek technologicznych w Polsce.

Z perspektywy pracowników pomysł ten na pewno zyska aprobatę, niestety pracodawcy, którzy będa tracić swoich specjalistów nie będą zadowoleni.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Antyfake - najpopularniejszy portal fact-checkingowy. Najważniejsze informacje
  2. Biznes Info. Codzienne wieści ze świata biznesu i finansów
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Biznes Info - portal o finansach małych i dużych
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. Antyfake to prężnie rozwijający się portal fact-checkingowy. Walczy z dezinformacją w sieci

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News