Ulga na internet przysłguje każdemu
Pixabay/TygZam
Autor Wiktoria Pękalak - 20 Lutego 2021

Od podatku odliczysz nawet 1520 zł. Ulga na internet przysługuje każdemu

Ulga na internet przysługuje każdemu, jednak nie każdy wie, jak ją rozliczyć. Tymczasem skorzystać z ulgi naprawdę warto, ponieważ zaoszczędzić można 760 zł, a w niektórych przypadkach nawet 1520 zł.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czym jest ulga na internet
  • Komu przysługuje
  • Do kiedy mamy czas na rozliczenie ulgi

Ulga na internet 2021

Ulga podatkowa na internet przysługuje każdemu, kto płaci za abonament, bez względu na to, czy jest to internet stacjonarny, mobilny, czy nawet w telefonie. Nawet osoby korzystające z kafejek internetowych mogą odliczyć sobie rachunki. Jest to zagwarantowane w ustawie z Dziennika Ustaw z 2012 roku, poz. 1278.

Kto może otrzymać ulgę na internet

Ulga na internet przysługuje każdemu, kto rozlicza się z Urzędem Skarbowym i korzysta z formularza PIT-28, PIT-36 lub PIT-37 i do tej pory nie skorzystała z odliczenia. Warto tu zwrócić uwagę, że ulga nie należy się w przypadku wydatków związanych z podłączeniem do sieci, zakupem sprzętu, jego konserwacją, czy opłatą aktywacyjną.

Osoby, które rozliczają z małżonkiem mogą otrzymać dwukrotność sumy 760 zł - 1520 zł. Oznacza to, że w ciągu dwóch lat korzystania z ulgi na internet, możemy odliczyć od podatku nawet 3040 zł.

Jak odliczać ulgę podatkową?

Osoby, które chciałyby skorzystać z ulgi na internet, powinny mieć dokument potwierdzający to, że rzeczywiście w rozliczanym roku podatkowym poniosły koszty związane z internetem.

Dokument, który jest wymagany, musi zawierać informacje takie jak: dane odbiorcy usługi (kupującego), sprzedawcy usługi (mowa o danych identyfikujących), a także rodzaj usługi oraz kwotę do zapłaty.

Tego typu dokument potwierdzi, czy rzeczywiście w rozliczanym roku podatkowym musieliśmy ponieść koszty związane z korzystaniem z internetu. Portal Bezprawnik przypomina jednak, że warunki takiego dokumentu spełnia m.in. faktura. Akceptowanymi dokumentami są także potwierdzenia przelewów bankowych i bankowe potwierdzenia zapłaty.

Ulga na internet tylko na konkretne kwoty

Warto jednak zwrócić uwagę, by na dokumencie znalazła się wyszczególniona kwota którą zapłaciliśmy za korzystanie z usług internetowych. To dlatego, że ulga za internet przyznawana jest tylko za konkretne, rzeczywiście zapłacone kwoty, na które mamy ważne dowody zapłaty.

Chcąc skorzystać z ulgi, warto pamiętać o terminach. Czas na składanie rozliczeń podatkowych upływa 30 kwietnia 2021 r. Po tym czasie wygenerowane zeznanie podatkowe zostanie zaakceptowane automatycznie, a podatnik straci prawo do skorzystania z jakiejkolwiek ulgi podatkowej, a katalog bonifikat jest w tym roku wyjątkowo obszerny.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News