Turystyka to branża najbardziej poszkodowana przez koronawirusa
Wikimedia/Anatoliy-024
Autor Radosław Święcki - 9 Marca 2020

Rząd spotkał się z przedstawicielami branży turystycznej. Będzie pakiet pomocy

Turystyka to jedna z branż, które najbardziej ucierpią wskutek szerzącej się epidemii koronawirusa. We wtorek minister rozwoju Jadwiga Emilewicz przedstawi pakiet wsparcia dla poszkodowanych firm. W poniedziałek doszło do spotkania kierownictwa resortu z przedstawicielami branży turystycznej.

Przedstawiciele branży turystycznej spotkali się w poniedziałek z minister rozwoju Jadwigą Emilewicz i jej zastępcą Andrzejem Gut-Mostowym w siedzibie ministerstwa. O spotkaniu pisze Money.pl.

Milion Polaków musi wymienić dowód osobisty. Grozić im może nawet ograniczenie wolnościMilion Polaków musi wymienić dowód osobisty. Grozić im może nawet ograniczenie wolnościCzytaj dalej

W trakcie spotkania szefowa resortu rozwoju zapewniała branżę turystyczną, że chce “wypracować i przygotować instrumenty wsparcia, skutecznie je wdrożyć, żeby w miarę spokojnie przetrwać ten kryzysowy moment”.

- Trudno dziś oszacować i przewidzieć skutki koronawirusa w Polsce. Monitorujemy sytuację. Jesteśmy w dialogu z branżą turystyczną. Kolejne spotkania będą się odbywać w siedzibie Ministerstwa Rozwoju co dwa tygodnie – powiedziała szefowa resortu rozwoju Jadwiga Emilewicz po spotkaniu.

Dziennie tyle, ile Polak średnio w pół roku. Tak zarabia się w bankachDziennie tyle, ile Polak średnio w pół roku. Tak zarabia się w bankachCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już za dwa miesiące całkowicie zniknie z rynku. Radykalna zmiana dotknie 9 mln Polaków
2. Agata Duda znalazla się w trudnej sytuacji. Współpracownica ujawnia kulisy

Wsparcie dla branży turystycznej

Podczas spotkania powołano sztab kryzysowy dla branży turystycznej.

-Przygotowaliśmy katalog postulatów branży turystycznej i jesteśmy gotowi na różne warianty – poinformowała podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Olga Semeniuk.

Z szacunków podanych przez kierownictwo resortu wynika, że straty polskiej gospodarki z powodu koronawirusa przekraczają już miliard złotych.

Podczas wtorkowego posiedzenia rządu minister rozwoju Jadwiga Emilewicz przedstawi pakiet wsparcia dla firm dotkniętych rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Wśród rozwiązań nad którymi pracuje resort są m.in. odroczenie pewnych obowiązkowych płatności czy usprawnienie płynności kapitałowej firm (zwłaszcza małych i średnich).

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bóbr wtargnął do domu, ugryzł kobietę w nogę
  2. Ministerstwo Zdrowia: potwierdzono kolejne przypadki zakażenia w Polsce
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Tragiczna śmierć 5 turystów, spędzali razem urlop. Ratownicy, policja i śmigłowce już nic nie mogły zrobić

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News