Totolotek zamyka zakłady
Obraz Krzysztof Jaracz z Pixabay
Autor Maria Glinka - 2 Lutego 2021

Kuponu z wygraną już nie wypełnisz w pobliskim punkcie. Zamykają wszystkie placówki

Totolotek przegrał z pandemią. Już niebawem miłośnicy zakładów bukmacherskich będą mogli brać udział w loteriach tylko za pośrednictwem internetu. Spółka podjęła bowiem decyzję o zamknięciu wszystkich punktów naziemnych.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kiedy Totolotek zamknie placówki
  • Jakie będą skutki tej decyzji
  • Jak obstawiać zakłady przez internet

Totolotek już tylko online

Totolotek to najbardziej popularna firma przyjmująca zakłady bukmacherskie w Polsce, która jest obecna na rynku prawie 20 lat. Spółkę czekają poważne zmiany - już niebawem Totolotek przeniesie swoje aktywności wyłącznie do internetu.

W oficjalnym komunikacie firma poinformowała, że zamyka wszystkie punkty stacjonarne, których na terenie całego kraju jest 116. Przyjmowanie zakładów w placówkach zakończy się wraz z dniem 31 marca 2021 r.

Mogłoby się wydawać, że Totolotek idzie z duchem czasu. Jest to jednak teza tylko częściowo prawdziwa. Miłośnicy Eurojackpot, Mini Lotto, Lotto Plus i Lotto mogą bowiem obstawiać zakłady przez internet od 2018 r. Do ostatecznej rezygnacji ze sprzedaży kuponów w punktach stacjonarnych skłoniła firmę pandemia.

„Pandemia koronawirusa spowodowała, że klienci coraz częściej korzystają z dostępu do usług online zamiast tradycyjnych punktów handlowych. Trend ten wpłynął na decyzję o zamknięciu wszystkich 116 punktów stacjonarnych”, czytamy w oświadczeniu spółki Totolotek.

Totolotek na nowych zasadach. Szykują się zwolnienia

Od początku kwietnia klienci będą mogli obstawiać liczby tylko na stronie internetowej Totolotka lub w oficjalnej aplikacji mobilnej. Portal money.pl donosi, że będą mieli również 90 dni na wypłatę kuponów, zawartych w punktach stacjonarnych, od momentu ich rozstrzygnięcia.

Zamknięcie placówek jest równoznaczne z koniecznością redukcji zatrudnienia. Totolotek zamierza przeprowadzić program zwolnień grupowych. Pracę straci ok. 150 osób. Jednak firma deklaruje, że wesprze zwolnionych pracowników w zakresie poszukiwania nowego źródła dochodu.

Lotto w internecie. Zasady

W dobie coraz większej digitalizacji warto znać zasady obstawiania zakładów przez internet. Chcąc wziąć udział w Lotto online należy najpierw zarejestrować się na stronie gry.lotto.pl. Następnie trzeba podać adres mailowy, numer telefonu, hasło i numer PIN.

W następnym kroku system poprosi o uzupełnienie szczegółowych informacji. Należy wpisać adres, PESEL, numer dowodu osobistego i numer konta bankowego.

Co ciekawe, na etapie rejestracji można z góry ustawić limity kwotowe oraz czasowe. Dzięki temu Totolotek online nie pochłonie zbyt wielu środków, a użytkownik ma stałą kontrolę nad grą.

Na ostatnim etapie trzeba zatwierdzić rejestrację, klikając w link wysłany na adres mailowy. Niezbędne jest również przesłanie skanu dowodu osobistego. W tym celu można skorzystać z formularza na koncie gracza.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News