fot. flickr.com
Autor Kasper Starużyk - 6 Czerwca 2019

T-Mobile alarmuje klientów. Oszuści tylko czekają na ich nieuwagę

T-Mobile zaalarmowało swoich użytkowników. Jak się bowiem okazuje, grupa oszustów próbuje wejść w posiadanie danych osobowych klientów sieci. Ci ramach ataku podszywają się pod operatora.

T-Mobile właśnie donosi o szeroko zakrojonej akcji oszustów, która ma na celu wyłudzenie danych od klientów popularnego operatora. Stosując atak phishingowy przestępcy przekonują, że za udział w ankiecie, w której klienci T-Mobile podadzą dane, mogą wygrać smartfona. Co więcej, presję na użytkowników sieci z różowym "T" w logo wywiera także stoper, który odmierza im czas na wykonanie akcji. 

T-Mobile prosi o czujność

Pojawiła się kolejna seria ataku phishingowego, w którym oszuści podszywają się pod T‑Mobile. Komunikat zachęca do udziału w ankiecie, a w zamian oferuje możliwość wygrania najnowszych smartfonów. Ankieta dotyczy wybranych osób, a licznik upływającego czasu jest zachętą do szybkiego podejmowania decyzji - czytamy w komunikacie operatora.

Nie będzie jednak programu krowa+. Wieś zaskoczona po wyborachNie będzie jednak programu krowa+. Wieś zaskoczona po wyborachCzytaj dalej

Na oficjalnej stronie, na której znaleźć możemy komunikat, podano także informację, że dział bezpieczeństwa firmy pracuje już nad zablokowaniem szkodliwych domen, z których operują oszuści. Klientów zaś T-Mobile prosi o podwyższoną czujność do czasu zakończenia akcji.

Przypomnijmy, że ataki pshisingowe polegają zwykle na wykradaniu wrażliwych danych od klientów instytucji, które cieszą się zaufaniem. Oszuści w ramach ataków podszywają się pod takie insytutcje i za pomocą fałszywych powiadomień oraz stron internetowych, które do złudzenia przypominają te prawdziwe, zachęcają nieświadomych często niczego klientów do podzielenia się najczęściej loginem i hasłem do usługi internetowej. Samo słowo "phishing", jak podaje Business Insider Polska, pochodzi z języka angielskiego i jest zbitką słów "fishing" (pol. łowienie ryb) oraz "password" (pol. hasło).

Zalewska ogłosiła, że reforma edukacji jest zamknięta, a za problemy odpowiada ktoś innyZalewska ogłosiła, że reforma edukacji jest zamknięta, a za problemy odpowiada ktoś innyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zalewska: Reforma edukacji jest zakończona. To ktoś inny jest winny
2. Zelmer będzie wycofany z rynku
3. Biedronka i Lidl będą miały nowego konkurenta w Polsce
4. Kwaśniewski ostro o obecnym prezydencie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News