Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Phishing

Phishing

poczta polska
06.06.2023 08:17 Poczta Polska ostrzega przed oszustami. Chcą ukraść wszystko, co masz na koncie

W połowie maja Poczta Polska ostrzegała przed oszustami, którzy wykorzystywali wizerunek spółki i oferowali „możliwość zakupu” niedoręczonych palet z przesyłkami, rzekomo zalegającymi w magazynach. Tym razem przestępcy wysyłają SMS-a z informacją o braku możliwości dostawy wskutek błędnego adresu. Aby rzekomo otrzymać przesyłkę, należy wypełnić krótki formularz i dokonać niewielkiej opłaty za zmianę adresu. Poczta Polska ostrzega: absolutnie tego nie rób.

bankomat
03.04.2023 19:50 Kolejne ataki oszustów. Na celowniku klienci Banku Pekao

Oszuści rozpoczęli kolejną falę ataków phishingowych. Tym razem na celownik wzięli klientów Banku Pekao. CSIRT KNF wystosował ostrzeżenie.

Telefon w rękach
30.03.2023 21:53 Dostałeś wiadomość o zwrocie podatku, uważaj. Oszuści znowu atakują

Jak wynika z najnowszych doniesień zespołu CERT Polska, oszuści znowu ruszyli do akcji. Tym razem rozsyłają maile podszywając się pod organy podatkowe i państwowe.

bankomat-pieniądze-wypłata-mężczyzna-biznesinfo
21.02.2023 19:47 Fala ataków oszustów internetowych. Kolejny bank na celowniku

W ostatnich dniach nasiliły się ataki oszustów internetowych, podszywających się pod znane banki. Tym razem ostrzeżenie dla swoich klientów wydał mBank, prosząc o ostrożność po zetknięciu się z próbą ataku.

bankomat-pieniądze-wypłata-mężczyzna-biznesinfo
20.02.2023 19:59 Alarm dla klientów polskiego banku. Oszuści chcą przejąć pieniądze

Oszuści czyhający na pierwszą możliwą okazję do zdobycia pieniędzy niczego nieświadomych ludzi nie przestają zaskakiwać. Tym razem ich działaniami zagrożeni są klienci PKO Banku Polskiego.

PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS N/Z Dlonie na klawiaturze komputera, cyberprzestepczosc
15.02.2023 20:59 CERT ostrzega przed oszustami. Na celowniku klienci Santandera

Zespół CERT Polska wydał ostrzeżenie przed kolejnymi atakami oszustów. Tym razem na celowniku mają być klienci Santander Bank Polska.W ostrzeżeniu wystosowanym przez CERT a cytowanym przez Gazetę Pomorską, oszuści podszywają się pod bank Santander w mailach. Ich treść informuje z kolei, że konto ofiary zostało zablokowane.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:15 T-Mobile alarmuje klientów. Oszuści tylko czekają na ich nieuwagę

T-Mobile właśnie donosi o szeroko zakrojonej akcji oszustów, która ma na celu wyłudzenie danych od klientów popularnego operatora. Stosując atak phishingowy przestępcy przekonują, że za udział w ankiecie, w której klienci T-Mobile podadzą dane, mogą wygrać smartfona. Co więcej, presję na użytkowników sieci z różowym "T" w logo wywiera także stoper, który odmierza im czas na wykonanie akcji.