Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Tier wkracza do Polski. Gigant elektrycznych hulajnóg chce sobie podporządkować polski rynek
Wiktoria Pękalak
Wiktoria Pękalak 17.04.2021 02:00

Tier wkracza do Polski. Gigant elektrycznych hulajnóg chce sobie podporządkować polski rynek

Tier z impetem wejdzie na polski rynek
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Tier wchodzi do Polski! Francuski operator elektrycznych hulajnóg, rowerów i skuterów już niedługo zawita na naszym rynku. Fani wypożyczania elektrycznych jednośladów będą zachwyceni.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co wyróżnia hulajnogi Tier

  • Kiedy wejdą na polski rynek

  • Ile będzie kosztowało wypożyczenie hulajnóg

Tier wkracza na polski rynek

Tier - firma, którą okazję poznać miało już 95 miast w 12 europejskich krajach, wkracza do Polski. Po długim czasie zastoju, za który odpowiadał lockdown, wypożyczalnie pojazdów znowu mogą ruszyć z kopyta. Pojawienie się nowej firmy na rynku może oznaczać też spore zagrożenie m.in. dla Bolta, który oferuje najczęściej wybierane przez Polaków hulajnogi.

Pierwsze hulajnogi elektryczne firmy Tier mają pojawić się w Gdańsku, a niedługo później w ciągu kilku dni także w Gdyni i Sopocie. Na samym początku ma ich być 500, jednak docelowo w całym Trójmieście ma być ich ok. 3 tys.

Na tym ambitne plany Tier się nie kończą. Jeśli hulajnogi sprawdzą się w Trójmieście, planowana jest ekspansja innych miast, m.in. Krakowa, Szczecina, czy Warszawy.

Mathieu Deloly, dyrektor zarządzający Tier Polska zaznaczał, że misją firmy jest “zmienianie mikromobilności na dobre”. Wartościami wyznawanymi przez firmę są przede wszystkim bezpieczeństwo i środowisko. Tier ma nadzieje, że te kwestie zostaną przez Polaków docenione i zaufają nowej marce na rynku.

Nowoczesne hulajnogi Tier

Wszystkie wprowadzane do Polski hulajnogi Tier mają być wyposażone w wymienne baterie, co umożliwi ich wymianę na miejscu, podaje portal Transport Publiczny. Oznacza to, że technicy nie będą musieli zabierać hulajnóg ze sobą tylko po to, by je naładować, co pozwoli zmaksymalizować efektywność procesu ładowania i zapewnić dostęp do pojazdów z maksymalnym poziomem użyteczności.

Hulajnogi Tier wyposażone są w podwójne hamulce, które mają uczynić jazdę jeszcze bardziej bezpieczną. Większe będą także koła, które pozytywnie wpłyną nie tylko na bezpieczeństwo, ale także komfort jazdy.

Ważną innowacją w stosunku do dostępnych na rynku hulajnóg będą uchwyty do smartfonów, które umożliwią ich bezprzewodowe ładowanie.

Ile to będzie kosztować

Z dostępnych na polskim rynku hulajnóg, najtaniej wypożyczyć można pojazdy Bolt. Hulajnogi Tier, choć będą niewiele droższe (2,50 zł za odblokowanie i 49 groszy za minutę jazdy), mogą stać się dla Polaków bardziej atrakcyjne, właśnie ze względu na komfort jazdy.

To jednak nie wszystko. Każdy nowy użytkownik Tier będzie mógł za darmo odblokować hulajnogę i jeździć nią aż przez 40 minut. Działać ma także system polecający - za polecenie aplikacji znajomemu będziemy mogli liczyć na atrakcyjne rabaty.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]

Tagi: Polska