Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Maseczki

Maseczki

PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Niemiecki sklep dyskontowy Lidl - kasy
22.03.2022 08:51 Zakładaj maskę, inaczej pocałujesz klamkę. Sklepy, w których nie zrobisz zakupów bez maseczki

Zakaz niezakrywania ust i nosa w sklepach obowiązuje od dłuższego czasu. Sklepy rekomendują odmawianie obsługi klienta, który nie zakrywa ust i nosa. Sprawdź, które z nich nie będą obsługiwać klientów łamiących zakazy i nakazy.

Fabryka maseczek
22.03.2022 08:48 Fabryka jeszcze nie działa, ale wyprodukowano już 100 mln maseczek. Tłumaczenia się mocno rozmijają

Fabryka maseczek w Stalowej Woli miała zapewnić dostęp do tanich i dobrych jakościowo zabezpieczeń dla Polaków, a dodatkowo w uruchomieniu szwalni pokładano wielkie nadzieje związane z lokalnym rynkiem pracy. Mija 5 miesięcy od szumnych zapowiedzi Jadwigi Emilewicz oraz Andrzeja Dudy, a fabryki jak nie było, tak nie ma.

maseczki pilne
22.03.2022 08:44 Rząd wprowadza nowe obostrzenia i politykę zero tolerancji. Bez maseczki tylko z zaświadczeniem

Maseczki, zero tolerancji, imprezy masowe i ograniczenia w liczbie ich uczestników - to najmocniejsze i najważniejsze elementy, które wybrzmiały podczas konferencji prasowej, w której we wtorek o 12:30 wziął udział minister Adam Niedzielski oraz Komendant Główny Policji, Jarosław Szymczyk.Jak powiedział na początku Niedzielski, rządzący mają zamiar wprowadzić politykę "zero tolerancji", ponieważ w "trakcie pandemii nie ma miejsca na egoizm". Władze wymagają więc przestrzegania rygoru sanitarnego od wszystkich Polaków. Minister zwrócił uwagę, że dzienny wynik zgonów podany we wtorek rano, a mowa o 58 ofiarach śmiertelnych, jest porażający i wymaga twardych decyzji.Niedzielski zapowiedział, że wszędzie tam, gdzie wymagane jest noszenie maseczek, przed mandatem w wypadku braku osłony na twarz ochronić może jedynie zaświadczenie od lekarza, które uprawniać będzie do wyjęcia spod obowiązku noszenia. Przypomnijmy, że takie prawo mają między innymi osoby, które cierpią na problemy ze sprawnością układu oddechowego.Minister podkreślił, że od soboty w strefach żółtych oraz czerwonych obowiązek noszenia maseczek będzie utrzymywał się również na otwartej przestrzeni. Obostrzenie to ma zacząć obowiązywać od soboty. Zaznaczmy jeszcze raz, policjanci nie będą już upominać czy zwracać uwagę - polityka zero tolerancji zakłada, że za brak maseczki mundurowi od razu będą przyznawać mandat.Niedzielski zapowiedział także obostrzenia w sprawie imprez masowych. W życie wchodzi bowiem zakaz udostępniania lokali na imprezy i dyskoteki. Co więcej, w życie wchodzi przepis mówiący, że poszczególne zgromadzenia powinno dzielić około 100 metrów odległości. Przez cały czas konferencji wtórował mu Jarosław Szymczyk, który zwrócił uwagę, że policjanci nie będą teraz odpuszczać już nikomu, kto naruszy obostrzenia. - Wprowadzamy zakaz udostępnienia miejsc do tańczenia w lok. gastronomicznych lub w innych zamkniętych przestrzeniach. Ograniczymy liczbę uczestników zgromadzeń: nie może być większa niż 150 os. - podał na Twitterze resort zdrowia.- Chcemy ogłosić politykę "zero tolerancji" dla nieprzestrzegania surowych zasad dotyczących obostrzeń i zasad współżycia społecznego - podsumował Niedzielski.