HOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa N/Z Patrol policyjny w maseczkach ochronnych na Placu Zamkowym
Marek BAZAK/East News
Autor Wiktoria Pękalak - 2 Sierpnia 2020

Pandemia szaleje a Polacy nadal swoje. Policja zapowiada częstsze kontrole

Obowiązek noszenia maseczek jest aktualny, jednak wydaje się, że im więcej zakażeń, tym mniejsza mobilizacja wśród Polaków, by zasłaniać nos i usta.

Polacy nie przestrzegają obowiązku noszenia maseczek

W dzisiejszych Faktach opisana została sytuacja pasażerki, która wsiadając na pokład samolotu odmówiła założenia maseczki. Być może gdyby wiedziała, jak wysoka czeka ją kara, zdecydowałaby się jednak na zasłonięcie twarzy.

Mimo wielokrotnych upomnień personelu pokładowego, pasażerka samolotu podróżująca z Oslo do Wrocławia nie zgodziła się założyć maseczki. Po wyjściu z samolotu czekała na nią niemiła niespodzianka, ponieważ została ukarana mandatem od Straży Granicznej na specjalny wniosek kapitana. Przypomnijmy, że przymus noszenia maseczek w samolotach obowiązuje przez cały czas przelotu.

Nawet 4 294,67 zł dodatku do emerytury. Każdy może go dostać, warunek jest tylko jedenNawet 4 294,67 zł dodatku do emerytury. Każdy może go dostać, warunek jest tylko jedenCzytaj dalej

- Jeżeli one [przepisy] obowiązują, to wszystkich. Niezależnie, czy to dotyczy konstruktorów samolotu, eksploatacji samolotu, czy pasażerów. Jeżeli jest zalecenie, że należy na pokładzie samolotu mieć maseczki, to należy je mieć - wyraził swoje stanowisko Cezary Orzech, publicysta lotniczy. - Tutaj nie ma żadnej dyskusji - dodał.

Wakacyjne rozluźnienie

Obserwując co dzieje się w wakacyjnych kurortach, można dojść do wniosku, że epidemii nigdy nie było. Zasady są stale łamane w knajpach, nie mówiąc już o plażach, czy deptakach. Stąd właśnie pomysł na zmianę strategii działania policji, która deklaruje, że mandat otrzyma każdy kto nie stosuje się do przepisów.

Ministerstwo Zdrowia już w tej chwili zastanawia się, czy nie zwiększyć kar za nieprzestrzeganie obostrzeń, tak jak to zrobiono w innych krajach europejskich. Rzecznik resortu, Wojciech Andrusiewicz stwierdził, że kara powinna być na tyle wysoka, żebyśmy dwa razy zastanowili się, zanim zdecydujemy się wzbraniać przed zakładaniem maseczek.

Łukasz Szumowski zrezygnuje z funkcji ministra zdrowia? Szef resortu ujawnił swoje planyŁukasz Szumowski zrezygnuje z funkcji ministra zdrowia? Szef resortu ujawnił swoje planyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Polskę obiegły tragiczne informacje. Nie żyje słynny dziennikarz
2. Stało się, nasi sąsiedzi wprowadzają kwarantannę dla Polaków. I bezkompromisowe warunki
3. Jacek Kurski ma powody do złości, Sekielski mocno o kulisach jego ślubu. "Ja mam żonę i nie zamierzam się rozwodzić"

W tej chwili najwyższy mandat może wynieść 500 zł, jednak jeśli sprawa trafi do sądu, zapłacimy już dziesięciokrotnie więcej. Najostrzejsze kary może wystawić sanepid - nałożona kara może wynieść w tym wypadku nawet 30 tys. złotych.

Minister zdrowia stwierdził, że wymówki dla bagatelizowania obowiązku i zasłanianie się astmą, czy alergią nie będą brane pod uwagę, ponieważ zamiast maseczek można wyposażyć się w przyłbice.

Do sklepu nie wejdziesz już tak łatwo jak wcześniej. Sprzedawcy mają dośćDo sklepu nie wejdziesz już tak łatwo jak wcześniej. Sprzedawcy mają dośćCzytaj dalej

Policja przypomina, że maseczki trzeba nosić także na świeżym powietrzu, jeśli nie jesteśmy w stanie zachować ustalonego dystansu dwóch metrów. Podobnie z miejscami nieoczywistymi, takimi jak np. baseny. Tam również obowiązuje zasada zasłaniania nosa i ust.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie obserwuje się ponowny wzrost zakażeń wirusem. To czas, w którym powinniśmy szczególnie wykazać się zdroworozsądkowym podejściem, ponieważ już niedługo zaczyna się rok szkolny, a zaraz później sezon grypowy wynikający z jesiennego spadku odporności, kiedy jeszcze trudniej będzie zapanować nad rozprzestrzeniającym się wirusem.

Nie musisz być demonem prędkości, żeby dostać mandat 200 zł. Powód kary mocno cię zdziwiNie musisz być demonem prędkości, żeby dostać mandat 200 zł. Powód kary mocno cię zdziwiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejna tragedia, śmierć przyszła niespodziewanie. Nie żyje Hanna Kurowska
  2. Jest ważne oświadczenie rządu. Wkrótce mogą wrócić dwa obostrzenia, duża część Polaków będzie niezadowolona
  3. Zderzyły się samoloty, są ofiary, nie mieli szans. Tragiczna wiadomość ze świata z samego rana
  4. Łukasz Szumowski zrezygnuje z funkcji ministra zdrowia? Szef resortu ujawnił swoje plany
  5. Do sklepu nie wejdziesz już tak łatwo jak wcześniej. Sprzedawcy mają dość
  6. NBP potwierdziło informację, która zszokuje wielu Polaków. Będzie nowy pieniądz
  7. Rodzinny grill omal nie skończył się niewyobrażalną tragedią. Kobieta przestrzega innych
Znamy ulubione nowe samochody Polaków. TOP 10 najpopularniejszych modeli w lipcuZnamy ulubione nowe samochody Polaków. TOP 10 najpopularniejszych modeli w lipcuCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News