Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Mały Zus

Mały Zus

Składki ZUS 2025
10.05.2024 18:16 Nowe składki ZUS. W 2025 r. będą historycznie wielkie. Przedsiębiorcy zapłaczą

Potężne, a w niektórych przypadkach i historyczne, składki ZUS w 2025 r. niektórych przedsiębiorców mogą postawić przed pytaniem; czy warto? Ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich opublikował modelowe wyliczenia; wiemy, ile mogą wynieść składki ZUS dla przedsiębiorców w 2025 r.

List z ZUS-u
29.01.2024 13:31 Kończy się czas na składanie wniosków. Przegapisz ten termin, zapłacisz wyższe składki ZUS

Istnieje pewne rozwiązanie dla przedsiębiorców, które umożliwi im płacenie niższych składek ZUS. Jest to ogromne ułatwienie w czasach szalejącej inflacji i dużych podwyżek. Okazuje się jednak, że trzeba będzie się pospieszyć, bo czas na składanie wniosków kończy się już za chwilę.

List z ZUS, pieniądze, kalkulator
26.01.2024 17:38 Czas tylko do końca stycznia. Nie zgłosisz się do ZUS, nie dostaniesz zniżki

Istnieje pewne rozwiązanie dla przedsiębiorców, które sprawi, że zapłacą niższe składki. W obliczu dzisiejszych podwyżek i wysokiej inflacji, jest to naprawdę spore udogodnienie, ale wszyscy, którzy chcą z niego skorzystać, będą musieli się pospieszyć. Termin bowiem upływa za dosłownie kilka dni. 

List z ZUS
20.01.2024 21:51 ZUS wprowadza tysiące Polaków w błąd. Wielu z nich może mieć spore problemy

Przedsiębiorcy korzystający z preferencyjnych zasad rozliczania się z ZUS mogą mieć spore kłopoty. W grę wchodzą gigantyczne straty, długi, a nawet upadek niektórych firm. Interwencję w tej sprawie podjął już u premiera Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, Adam Abramowicz.

ZUS, kobieta, pieniądze
20.10.2023 11:29 Polacy mogą dostać nawet 1600 złotych jeszcze przed emeryturą. Niewielu z tego korzysta

Choć inflacja spada, Polacy w dalszym ciągu zmagają się z wysokimi kosztami życia codziennego. Drożyzna nie odpuszcza, a wielu z nas musi rozsądnie gospodarować pieniędzmi, żeby opłacić rachunki, bieżące zaległości czy zrobić zakupy. W tym czasie w szczególnie trudnej sytuacji są seniorzy, którzy mogą liczyć na spore wsparcie finansowe od państwa. Wypłaty w postaci różnych dodatków do emerytur oraz popularnych “trzynastek” i “czternastek” pomagają w codziennym funkcjonowaniu. Okazuje się, że nie tylko najstarsi Polacy mogą otrzymać pieniądze.

List z ZUS
19.09.2023 11:17 Mały ZUS w górę. Podwyżka jest historycznym rekordem

Przedsiębiorcy muszą się przygotować na wzrost kosztów działalności gospodarczej. W przyszłym roku zostanie podwyższona kwota małego ZUS. Podwyżka już teraz nazywana jest przez niektórych “historyczną”.

Pieniądze w portfelu
03.08.2023 08:30 Niższe składki na ubezpieczenie społeczne. W portfelu zostanie kilkaset złotych miesięcznie

Od 1 sierpnia 2023 r. przedsiębiorcy prowadzący biznes na niewielką skalę mogą skorzystać z Małego ZUS Plus nie przez 36, ale 48 miesięcy w ciągu łącznie 60 miesięcy.

Koperta i pieniądze z ZUS
26.07.2023 14:45 Wspaniałe wieści dla przedsiębiorców. To już pewne, zaoszczędzą nawet kilkaset złotych miesięcznie

„Od 1 sierpnia małe firmy będą mogły opłacać niższe składki przez kolejny rok” - powiedział minister rozwoju i technologii, Waldemar Buda, odnosząc się do ustawy w sprawie Małego ZUS Plus, którą podpisał Prezydent RP.

List z ZUS
08.05.2023 15:08 Zmiany w małym ZUS-ie. Nadchodzą spore zmiany w składkach

Przyszłoroczny wzrost płacy minimalnej wiąże się również z inną wiadomością, która nie zadowoli wielu przedsiębiorców. Wzrośnie bowiem składka w ramach tzw. małego ZUS.

Pieniądze i koperta z ZUS
11.03.2023 08:52 Przedsiębiorco, możesz płacić mniej na ubezpieczenia społeczne. Wyjaśniamy, kto i pod jakimi warunkami skorzysta z rozwiązania rządu

Rząd twierdzi, że stara się ułatwić zakładanie i prowadzenie firm nowym przedsiębiorcom. W tym celu wprowadzane są różne rozwiązania, z których mogą skorzystać właściciele firm. Jak się okazuje, niektóre z nich mają sens i mogą pomóc w początkowej fazie prowadzenia działalności gospodarczej, podaje Interia Biznes. 

pieniądze-zasiłek
02.03.2023 10:29 Pan Leszek przepracował 48 lat. Odmówiono mu wypłaty zasiłku dla bezrobotnych i to zgodnie z przepisami

Pan Leszek przepracował 48 lat jako elektryk. W zeszłym roku pracę stracił, ale zasiłku dla bezrobotnych nie dostał, gdyż jak wyjaśnił Urząd Pracy, wcześniej mężczyzna prowadził swoją działalność gospodarczą i korzystał z małego ZUS-u. W efekcie został bez środków do życia, a na wypłatę emerytury musi jeszcze poczekać 1,5 roku.

pieniądze kalendarz-banknoty-iberion
31.01.2023 10:56 Mały ZUS plus dla przedsiębiorców. Dziś upływa termin składania wniosków

Tylko do 31 stycznia przedsiębiorcy mogą zgłaszać się do małego ZUS-u plus. Dzięki temu zapłacą niższe składki na ubezpieczenia społeczne (liczone od dochodu z działalności prowadzonej w ubiegłym roku kalendarzowym). Firmy, które już w ubiegłym roku płaciły niższe składki i w dalszym ciągu spełniają warunki uprawniające do skorzystania z ulgi, nie muszą zgłaszać się ponownie.

ZUS, pieniądze
18.01.2023 09:49 Mały ZUS plus dla przedsiębiorców. Czas na zgłoszenie tylko do 31 stycznia

Tylko do końca miesiąca właściciele firm mogą zgłaszać się do małego ZUS-u plus. Dzięki temu uzyskają niższe składki na ubezpieczenia społeczne (liczone od dochodu z działalności prowadzonej w ubiegłym roku kalendarzowym). Z ulgi mogą skorzystać ci przedsiębiorcy, których przychody nie przekroczyły w 2022 roku 120 tys. zł. To nie jedyny warunek.

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
18.06.2021 02:00 Składki ZUS z ogromną podwyżką. W ciągu roku aż 1735 zł do zapłaty

Składki ZUS już niebawem poważnie nadszarpną budżety przedsiębiorców. Polski Ład i przewidywane przeciętne wynagrodzenie w 2022 r. przełożą się na najwyższą kwotową podwyżkę od ponad 20 lat. Niektórzy będą musieli przekazać aż 1735 zł.Z tego artykułu dowiesz się:Dlaczego składki ZUS będą rosłyKtóre założenia Polskiego Ładu są niekorzystne dla przedsiębiorcówIle może wynosić przyszłoroczna składka zdrowotna

buck-2205580 640
29.05.2021 02:00 Mały ZUS i Mały ZUS Plus - składki w 2021 roku

Mały ZUS Plus to ulga, która pozwala przedsiębiorcom płacić niższe składki na ubezpieczenia społeczne. Czym różni się Mały ZUS od Małego ZUS Plus? Jak obliczyć wysokość składki?

the-greenback-4122078 1920
28.05.2021 02:00 Kiedy przedsiębiorcy kończy się preferencyjny ZUS?

Każdy przedsiębiorca rozpoczynający działalność gospodarczą musi liczyć się z koniecznością opłacania składek ZUS. Przez początkowy okres prowadzenia działalności gospodarczej można oczywiście skorzystać z preferencyjnych składek ZUS. Kiedy zatem kończy się preferencyjny ZUS i co to oznacza dla przedsiębiorcy?Z artykułu dowiesz się:Co to jest preferencyjny ZUS i ile wynosi?Jak długo przedsiębiorca może korzystać z preferencyjnego ZUS-u?Co przedsiębiorca powinien zrobić, kiedy kończy się preferencyjny ZUS?Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą mogą na początkowym jej etapie prowadzenia skorzystać z tzw. preferencyjnego ZUS-u. Do wyboru jest kilka opcji.

PIT
23.05.2021 02:00 Mały ZUS 2021

Dzisiejsi przedsiębiorcy mają przed sobą wiele wyzwań związanych z prowadzeniem działalności. Jednym z największych jest skuteczne i poprawne rozliczanie firmy z państwem. Dobrze jest więc wiedzieć, że istnieją ulgi podatkowe, które mogą to przedsiębiorcom ułatwić. Jedną z takowych jest chociażby Mały ZUS. Czym dokładnie jest? Jak wygląda sytuacja z nim związana w 2021 roku?