Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Komunikacja Miejska

Komunikacja Miejska

Dokumenty w portfelu
26.01.2024 14:04 Ważne zmiany w jednym z dokumentów. Posiadacze tych kart będą zaskoczeni

Spore zaskoczenie mogą poczuć ci, którzy będą chcieli skorzystać z jednego z posiadanych dokumentów. Weszła bowiem w życie ważna zmiana, która może zaważyć na możliwości skorzystania z uprawnień przez właściciela.

tramwaj
11.01.2024 15:03 Darmowa komunikacja miejska dla każdego. Co zrobić, żeby jechać autobusem bez biletu?

Komunikacja miejska za 0 zł to prawo każdego polskiego emeryta. Z tańszych autobusów możemy jednak korzystać już wcześniej, a z darmowych — w określonych sytuacjach. Nie wszystkie miasta o tym pamiętają.

autobus, bilety
23.12.2023 15:11 Tysiące gapowiczów z zaległościami. Mandaty się piętrzą, można zarobić też surowszą karę

Statystyki Krajowego Rejestru Długów nie pozostawiają wątpliwości: setki tysięcy gapowiczów zalegają z opłaceniem mandatów za jazdę bez biletu. Co gorsza, liczba osób złapanych na jeździe “na gapę” cały czas rośnie.

autobus-komunikacja-miejska-ulica
01.11.2023 21:13 Darmowa komunikacja miejska dla milionów Polaków. Wiemy, co zrobić, żeby skorzystać

Emeryci stanowią niezwykle liczną grupę naszego społeczeństwa – z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że pod koniec 2022 roku w naszym kraju mieszkało prawie 9 mln osób w wieku 60+. W wielu miastach Polski już samo przekroczenie powszechnego wieku emerytalnego daje możliwość korzystania z darmowej komunikacji miejskiej (ogólnie taka zniżka obowiązuje od 70. roku życia). Okazuje się, że do bezpłatnych przejazdów uprawniona jest też inna grupa osób i wcale nie musi pochwalić się wyższym wiekiem.