Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Tak wygląda dom Lecha Wałęsy. Zdjęcia robią wrażnie
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 26.11.2023 16:20

Tak wygląda dom Lecha Wałęsy. Zdjęcia robią wrażnie

Lech Wałęsa
KAPIF

Obecność byłego prezydenta Lecha Wałęsy w mediach społecznościowych jest już czymś zupełnie normalnym. Publikuje on zdjęcia z każdego miejsca w którym się pojawia i wydarzenia, w którym uczestniczy. Wielu będzie jednak zaskoczonych tym, jak obecnie wygląda dom, w którym mieszka była głowa państwa.

Lech Wałęsa jest gwiazdą internetu

Lecha Wałęsę można śmiało nazwać jedną z ikon polskiego internetu. Publikowane przez niego na portalach społecznościowych zdjęcia, niejednokrotnie z nieintencjonalnie śmiesznym podpisem, zawsze przyciągają uwagę rzeszy ludzi, a niejednokrotnie przeistoczyły się w memy.

Jednym elementem, którym były prezydent chwali się jednak najmniej, jest jego dom. Portal se.pl wskazuje, że czasem pojawiają się fotografie z jego wnętrza, jednak są one w zdecydowanej mniejszości spośród innych zdjęć.

Jaką emeryturę dostaje Leszek Miller? Większość Polaków może tylko zazdrościć

Lech Wałęsa ma zaskakujący dom

Jak zatem wygląda dom, w którym mieszka była głowa państwa? Jest to co prawda duża willa, ale nie taka, jaką wyobrażałoby sobie wiele osób - jej luksusy pochodzą sprzed blisko trzech dekad.

Otoczenie domu Lecha Wałęsy wygląda bardzo przyjemnie. Przydomowy ogród jest piękny i wypełniony drzewami oraz krzewami, które otaczają dom dookoła. Nad wejściem znajduje się balkon, który podparty jest ozdobnymi kolumnami.

Lech Wałęsa nie pławi się w luksusie

Tak jak wspomniano wcześniej, wyposażenie domu pochodzi z lat 90. W drzwiach nadal znajdują się szyby, a ściany pomalowane są w bez i róż - współcześni projektanci wnętrz nie znajdą tutaj obecnych trendów w postaci szarych czy zielonych kolorów. Na ścianach wiszą z kolei święte obrazy, jak np. Matki Bożej.

Z kolei meble są ciężkie, ale wykonane z jasnego drewna. Naturalnie, jak na wyposażenie z lat 90. przystało, posiadają szuflady oraz szyby. W salonie znalazł się również kominek, na którym eksponowane są zegary. Z całego klasycznego wystroju domu wyróżnia się jednak welurowa kanapa, która posiada kolor butelkowej zieleni.

gf-AXXw-rD52-19xy_dom-lecha-walesy-664x0-nocrop.jpg
Facebook/Lech Wałęsa
gf-kYS7-jqHB-4TjP_dom-lecha-walesy-664x0-nocrop.png
Facebook/Lech Wałęsa
gf-mN1d-qFxm-pxSk_dom-lecha-walesy-664x0-nocrop.jpg
Facebook/Lech Wałęsa
gf-NKmA-fbVz-Bh68_lech-walesa-664x0-nocrop.jpg
Facebook/Lech Wałęsa

źródło: se.pl