Szczyt epidemii już za nami? Tak twierdzi Uniwersytet Waszyngtoński
flickr.com
Autor Przemysław Terlecki - 19 Kwietnia 2020

Uniwersytet Waszyngtoński ma dla Polaków dobre wieści. Chodzi o szczyt epidemii

Szczyt epidemii jeszcze niedawno Uniwersytet Waszyngtoński zapowiadał na końcówkę kwietnia, o czym sami donosiliśmy. Teraz jednak zmienił zdanie i okazuje się, że uczelnia ma dla nas dobre wieści.

Szczyt epidemii koronawirusa w Polsce jeszcze kilka dni temu datowany był na 27 kwietnia. Z prognoz amerykańskiego ośrodka wynikało więc, że najgorsze przed nami. Teraz jednak, jak podaje portal O2.pl, Uniwersytet Waszyngtoński swoją prognozę zrewidował. Okazuje się, że szczyt epidemii mamy już za sobą.

Wspomniany wyżej portal podaje za Instytutem Pomiarów i Ocen Stanu Zdrowia przy Uniwersytecie Waszyngtońskim, iż prognoza dla Polski została zmieniona. Wcześniejsza wskazywała końcówkę kwietnia jako najgorszy moment epidemii. Teraz okazuje się, że szczyt epidemii jest już - według badań - za nami.

Już od jutra nowe zasady w sklepach. Czekają nas zmiany nie tylko w Biedronce czy LidluJuż od jutra nowe zasady w sklepach. Czekają nas zmiany nie tylko w Biedronce czy LidluCzytaj dalej

Szczyt epidemii mylnie wskazany przez Uniwersytet Waszyngtoński. Nowa data już za nami

Wcześniejsze dane wskazywały, że w Polsce liczba ofiar śmiertelnych sięgnąć ma nawet ponad 2,5 tys. osób, zaś zapowiadany na 27 kwietnia szczyt epidemii miał utrzymywać się przez kilka dni. Tymczasem okazuje się, że według nowej prognozy Uniwersytetu Waszyngtońskiego liczba ofiar w Polsce wyniesie około 650 osób.

Dotąd z powodu koronawirusa według oficjalnych danych umarło w Polsce 360 osób, co oznacza - trzymając się cały czas prognozy - że śmierć czeka jeszcze niecałe 300 osób. O2.pl wskazuje, że poprzednie dane były podawane przez inny ośrodek badawczy - Instytut Pomiarów i Ocen Stanu Zdrowia z siedzibą w Seattle.

Co więcej, amerykańscy badacze wskazali także jak szybko skończy się obecna fala epidemii. Ich zdaniem z koronawirusem na tym etapie zarazy będziemy zmagać się jeszcze przez niecały miesiąc.

- Szacujemy, że obecna fala epidemii skończy się w Polsce mniej wiecej w połowie maja - podają cytowani przez O2.pl amerykańscy naukowcy.

Biedronka wprowadza nowy produkt do sprzedaży. W czasie epidemii dla wielu jest niezbędnyBiedronka wprowadza nowy produkt do sprzedaży. W czasie epidemii dla wielu jest niezbędnyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wieczorem zgromadzimy się przed ekranami. Czy prezydent powie co dalej? Padną odpowiedzi na nurtujące pytania
  2. Polska firma produkuje materiał nieprzepuszczający wirusów. Stał się prawdziwym hitem
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Odkryto ślady koronawirusa w zadziwiającym miejscu. Doniesienia z Włoch obiegły media
W końcu dobre wiadomości związane z pandemią. Liczby, które dają nadziejęW końcu dobre wiadomości związane z pandemią. Liczby, które dają nadziejęCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News