BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Uniwersytet Waszyngtoński ma dla Polaków dobre wieści. Chodzi o szczyt epidemii
Przemysław Terlecki
Przemysław Terlecki 22.03.2022 09:02

Uniwersytet Waszyngtoński ma dla Polaków dobre wieści. Chodzi o szczyt epidemii

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Szczyt epidemii koronawirusa w Polsce jeszcze kilka dni temu datowany był na 27 kwietnia. Z prognoz amerykańskiego ośrodka wynikało więc, że najgorsze przed nami. Teraz jednak, jak podaje portal O2.pl, Uniwersytet Waszyngtoński swoją prognozę zrewidował. Okazuje się, że szczyt epidemii mamy już za sobą.

Wspomniany wyżej portal podaje za Instytutem Pomiarów i Ocen Stanu Zdrowia przy Uniwersytecie Waszyngtońskim, iż prognoza dla Polski została zmieniona. Wcześniejsza wskazywała końcówkę kwietnia jako najgorszy moment epidemii. Teraz okazuje się, że szczyt epidemii jest już - według badań - za nami.

Szczyt epidemii mylnie wskazany przez Uniwersytet Waszyngtoński. Nowa data już za nami

Wcześniejsze dane wskazywały, że w Polsce liczba ofiar śmiertelnych sięgnąć ma nawet ponad 2,5 tys. osób, zaś zapowiadany na 27 kwietnia szczyt epidemii miał utrzymywać się przez kilka dni. Tymczasem okazuje się, że według nowej prognozy Uniwersytetu Waszyngtońskiego liczba ofiar w Polsce wyniesie około 650 osób.

Dotąd z powodu koronawirusa według oficjalnych danych umarło w Polsce 360 osób, co oznacza - trzymając się cały czas prognozy - że śmierć czeka jeszcze niecałe 300 osób. O2.pl wskazuje, że poprzednie dane były podawane przez inny ośrodek badawczy - Instytut Pomiarów i Ocen Stanu Zdrowia z siedzibą w Seattle.

Co więcej, amerykańscy badacze wskazali także jak szybko skończy się obecna fala epidemii. Ich zdaniem z koronawirusem na tym etapie zarazy będziemy zmagać się jeszcze przez niecały miesiąc.

 - Szacujemy, że obecna fala epidemii skończy się w Polsce mniej wiecej w połowie maja - podają cytowani przez O2.pl amerykańscy naukowcy.