Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Polska firma nie ma sobie równych. Jest najdroższa w Europie
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 13.07.2023 13:14

Polska firma nie ma sobie równych. Jest najdroższa w Europie

Flaga Państwowa RP
Domena publiczna

Powołując się na informacje przekazane przez Forbesa, Onet podaje, że CD Project Red stał się najpotężniejszą firmą produkującą gry w Europie, wyprzedzając francuskiego giganta - Ubisoft.

Polska firma

CD Project Red to powstałe w 2002 roku studio projektowe, które tworzy i wydaje gry wideo na komputery oraz konsole. Tytułami, które zyskały rzeszę fanów i przyczyniły się do sukcesu firmy są przede wszystkim Wiedźmin i Cyberpunk 2077. Należy wspomnieć, że premiera drugiego tytuły była fatalna, a wielu obawiało się wręcz, że zapoczątkuje upadek polskiego dewelopera. Tak się jednak nie stało, studio przyznało się do wad, naprawiło błędy i odbudowało swoją reputację.

Nadchodzą spore zmiany dla klientów mBanku. Podano ważne terminy

Ogromny sukces

Według szacunków Forbesa Polska firma stała się największym producentem gier w Europie. CD Projekt RED jest wart w tej chwili 3,5 mld dol. (ponad 14 mln zł), wyprzedzając tym samym dotychczasowego lidera zestawienia - Ubisoft.

Moneta z 2007 r. warta kilka tysięcy złotych. Sprawdź, może masz taką w portfelu.

Ubisoft

Francuski kolos, odpowiedzialny za wypuszczenie na rynek bardzo popularnej marki Assassins Creed, oceniany jest na 3 mld dol. (ponad 12 mld zł). Forbes podaje, że niska wycena francuskiej spółki gamingowej sprawia, że może to być główny cel przejęcia przez takich gigantów jak Microsoft lub Sony.

Tagi: technologia