BiznesINFO.pl
Stokrotka

East News

Stokrotka otworzy 1000. sklep. Sieć stworzy także kolejne centrum dystrybucyjne

20 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Magdalena Madoń

Sieć stokrotka uruchomiła niedawno 900. sklep i planuje otwierać kolejne placówki. Sieć ma już więcej sklepów niż Lidl.

Sieć Stokrotka otwiera kolejne sklepy

Stokrotka, która jest własnością litewskiej grupy Maxima, chce w tym roku otworzyć ok. 100 sklepów – czytamy w branżowym serwisie dlahandlu.pl. Sieć w ostatnich latach stara się utrzymywać takie tempo, jeśli chodzi o otwieranie kolejnych sklepów. 

– W tym roku otworzymy 1000. sklep naszej sieci. To ważny moment dla naszego rozwoju. Koncentrujemy się w tym okresie na jak najlepszym odpowiadaniu na obecne potrzeby klientów. Rozwijamy naszą ofertę produktów marki własnej, łączącej wysoką jakość z korzystną ceną. Ważne pozostają dla nas również działania promocyjne, w tym przygotowywanie specjalnych ofert dostępnych z aplikacją Nasza Stokrotka. Dzięki nim nasi klienci oszczędzają w czasie codziennych zakupów – podaje Mirosław Wawryszczuk, członek zarządu Stokrotki, dyrektor sprzedaży i marketingu.

Sieć także planuje otworzyć czwarte centrum dystrybucyjne w Rzeszowie, ma ono zaopatrywać w artykuły spożywcze 250 sklepów. Podobnie jak inne duże sieci, Stokrotka ma także swoją aplikację dla klientów. 

Jak zauważa serwis, Stokrotka ma teraz więcej sklepów niż Lidl (700 punktów sprzedaży). Dla porównania Biedronka ma około 3300 sklepów, a Dino ponad 2100 marketów.

Konkurencja wśród sieci sklepów 

Co pewien czas docierają do nas nowiny, że sieć handlowa otwiera w Polsce kolejne placówki. 15 grudnia Lidl otworzył aż 6 placówek jednego dnia. Z kolei w okresie od 28 do 31 grudnia 2022 roku sieć Biedronka otworzyła aż 24 nowe placówki. 

Sieci sklepów śledzą uważnie konkurencję także w obszarze wynagrodzeń pracowników. Niedługo po tym jak Kaufland zapowiedział podwyżki dla swoich pracowników, płace podniosły także duże sieci sklepów, m.in. Aldi, Lidl i Biedronka.

Tagi:

handelsklep

Magdalena MadońAutor

Redaktor Biznesinfo. Wcześniej copywriter oraz młodsza księgowa. Absolwentka rachunkowości i controllingu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W wolnym czasie bierze czarodziejski flet i gra w orkiestrach dętych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.madon@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Handel

Kontrolowane zakupy urzędników fiskusa. Jeśli prowadzisz biznes, lepiej uważaj

Czytaj więcej >
Uścisk dłoni, biznes, praca

Handel

Badanie "Zakupy firmowe". Przedsiębiorcy obawiają się opóźnień w płatnościach

Czytaj więcej >

Handel

Znane sieci handlowe pod lupą UOKiK. Grożą im bardzo wysokie kary

Czytaj więcej >

Handel

Rekordowy wzrost sprzedaży w Biedronce. Sieć odnotowała sprzedaż na poziomie 17,58 mld euro

Czytaj więcej >
Już nie zrobisz zakupów w sklepach pod szyldem Mila

Handel

Czesi robią zakupy w Polsce. W koszyku m.in. papierosy

Czytaj więcej >

Handel

Adam Glapiński o cenie chleba w Polsce. Prezes NBP wziął paragon ze sklepu

Czytaj więcej >