Sklepy zmienią zasady wpuszczania klientów?
eastnews/Jakub Kamiński
Autor Radosław Święcki - 11 Kwietnia 2020

Limit liczby klientów sklepów ulegnie zmianie? Jest apel do premiera

Nie liczba zainstalowanych kas, a powierzchnia jaką mają sklepy będzie decydująca dla liczby klientów, którzy mogą przebywać w placówce jednocześnie? Takiego rozwiązania chcą samorządowcy z Częstochowy, którzy wystosowali pismo w tej sprawie do premiera Mateusza Morawieckiego.

Sklepy zmienią limity? Tego chcą samorządowcy z Częstochowy

Przypomnijmy, że od ubiegłego tygodnia sklepy wpuszczają na swój teren trzy razy więcej klientów niż posiadają kas. Takie rozwiązanie – zdaniem władz Częstochowy – nie sprawdza się. Prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk i przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Niesmaczny podzielili się swoimi wątpliwościami w liście skierowanym do premiera Mateusza Morawieckiego. Fragmenty pisma ujawnia Polska Agencja Prasowa.

- Z niepokojem obserwujemy bowiem mieszkanki i mieszkańców Częstochowy stojących w kolejkach do sklepów spożywczych, dyskontów, marketów, aptek, urzędów pocztowych i targowisk – piszą władze Częstochowy, podkreślając, że przed drzwiami punktów handlowych ustawiają się długie kolejki, w których nie zawsze zachowywane są zalecane odległości między ludźmi.

Problem z płatnością gotówką. NBP apelujeProblem z płatnością gotówką. NBP apelujeCzytaj dalej

- Oczywiście część osób stoi w odległości 1,5-2 metrów od siebie, ale część nie zwraca na to uwagi i staje tuż za plecami sąsiada. Czasami trudno o bezpieczne odległości także z uwagi na lokalizację sklepu i brak wystarczającego miejsca przed sklepem - uważają Matyjaszczyk i Niesmaczny.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Kościołowi grozi bankructwo. Ksiądz podał dokładną kwotę, jakiej potrzebuje

Sposób na krótsze kolejki?

Samorządowcy sugerują, że problem można rozwiązać przez określenie maksymalnej liczby klientów w sklepie o danej powierzchni handlowej, a nie przeliczanie limitu osób robiących zakupy w zależności od liczby kas. - Wtedy kolejki na zewnątrz byłyby krótsze, a mieszkanki i mieszkańcy mieliby czas na wybór potrzebnych towarów – proponują władze Częstochowy.

Brak jednego elementu przy domu może cię kosztować 10 tys. złotych. Przepisy nabrały nowego wymiaruBrak jednego elementu przy domu może cię kosztować 10 tys. złotych. Przepisy nabrały nowego wymiaruCzytaj dalej

W ich ocenie pomiędzy półkami łatwiej jest utrzymać wymagany dystans 1,5-2 metrów, a ewentualne „bliższe spotkania” związane z mijaniem się wewnątrz sklepu mają charakter krótkotrwały. - Takie rozwiązanie stwarza zdecydowanie mniejsze zagrożenie epidemiczne, niż długotrwałe przebywanie w długiej kolejce przed sklepem – piszą samorządowcy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tłumy ludzi i morze kwiatów na ulicach. Wzruszające wspomnienia z 10 kwietnia 2010
  2. Jest prosty sposób na ograniczenie ryzyka zarażenia bliskich w Wielkanoc. Wiele osób o nim zapomina
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Pierwszy region na świecie, który pokonał koronawirusa. Media: nie ma już ani jednego przypadku
5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochód5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochódCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News