BiznesINFO.pl
flaga polski-flaga-warszawa-iberion

biznesinfo

Shopee ogłosiło nagle, że wycofuje się z Polski. Zniknie już jutro o 23:59

12 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Shopee ogłosiło dzisiaj, że wycofuje się z Polski. Zrobi to w piątek trzynastego (13 stycznia) o godz. 23:59. Lapidarny komunikat spółki jest o tyle dziwny, że jeszcze kilka miesięcy temu singapurska platforma e-commerce zapowiadała imperialne wręcz plany rozwoju w Polsce i całej Europie.

Shopee to singapurska platforma zajmująca się oferowaniem produktów za pośrednictwem sprzedaży internetowej. Na polskim rynku pojawiła się jesienią 2021 r. i szybko zyskała popularność, do czego przyczyniła się reklama oparta na internetowym hicie "baby shark".

Shopee w Europie tylko w Polsce

Polska była jedynym europejskim krajem, gdzie działało Shopee. Jeszcze w połowie ubiegłego roku singapurska firma obiecywała dalszy rozwój na rynku polskim i ekspansję na inne kraje europejskie. Decyzja o nagłym zniknięciu z Polski pozwala jednak przypuszczać, że Shopee planuje odpuścić, przynajmniej na jakiś czas, podbój rynku europejskiego.

W ubiegłym roku redakcja Biznesinfo.pl uczestniczyła w spotkaniu, na którym ambasador marki Sławomir promował platformę Shopee i opowiadał o uczestnictwie w projekcie.

Shopee przywiązuje wagę do dat

Biorąc pod uwagę politykę marketingową Shopee, w której bardzo duże znaczenie mają daty, można się zastanawiać, czy ogłoszenie opuszczenia polskiego rynku 13. stycznia w piątek nie jest jednak chwytem marketingowym.

Poprzednie kampanie, w tym promowana przez Sławomira "9.9" oznaczała promocje z okazji 9 września, a wcześniejsza kampania "8.8" odwoływała się do promocyjnego dnia 8 sierpnia. O dalszym losie platformy Shopee przekonamy się o 00:00 14 stycznia.

Shopee

Nadal można zamawiać na Shopee

Na stronie Shopee widnieje informacja, że zamówienia złożone do 23:59 13 stycznia 2023 r. będą obsłużone standardowo. Później możliwość składania zamówień zostanie wstrzymana.

Jak dowiedziało się Biznesinfo.pl z nieoficjalnych źródeł, dostawcy z którymi współpracowało Shopee również dostali już wiadomość, że platforma kończy swoją działalność.

Shopee oferowało produkty od lokalnych sprzedawców, oferując im pomoc przy promocji marek. W ofercie sklepu było dostępnych dużo produktów pochodzących od polskich producentów.

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Handel

Biedronka oferuje sprzęt elektroniczny w absurdalnie niskich cenach. Promocja od poniedziałku w sklepach

Czytaj więcej >

Handel

Niemiecki dyskont Woolworth wkracza do Polski. W tym roku pierwsze sklepy

Czytaj więcej >
Napoje energetyczne mogą być szkodliwe

Handel

Minister sportu Kamil Bortniczuk proponuje ograniczenie sprzedaży napojów energetycznych dla dzieci i młodzieży

Czytaj więcej >

Handel

Masło już dawno nie było tak tanie. Kaufland zdecydowanie prześcignął inne sklepy

Czytaj więcej >

Handel

Alarmująca sprzedaż popularnych „małpeczek”. Na horyzoncie widać zmiany

Czytaj więcej >

Handel

Kaufland płaci klientom, jeśli stoją w kolejce do kas dłużej niż 5 minut

Czytaj więcej >