SARS-CoV-2 może spowodować wyłączenie krajowych lotów
Wikipedia/BriYYZ
Autor Maria Glinka - 16 Marca 2020

Polaków czekają kolejne ograniczenia. Rząd bierze się za ruch między miastami

SARS-CoV-2 spowoduje jeszcze większe ograniczenia w życiu codziennym Polaków? Niewykluczone. Premier przyznał, że rząd rozważa wprowadzenie czasowego zawieszenia osobowego ruchu lotniczego między miastami.

SARS-CoV-2 paraliżuje Polskę

SARS-CoV-2 objął swoim zasięgiem prawie wszystkie województwa w Polsce. Zagrożenie, jakie stanowi dla zdrowia i życia obywateli, zmusiło rządzących do podjęcia zdecydowanych kroków, których wyrazem jest wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego.

Tajny rządowy raport ujawnia najgorsze. Nawet 80% populacji zakażone i aż 500 tys. ofiarTajny rządowy raport ujawnia najgorsze. Nawet 80% populacji zakażone i aż 500 tys. ofiarCzytaj dalej

Jednak ograniczenia nałożone do tej pory przez władzę mogą okazać się niewystarczające. We wczorajszej rozmowie z youtuberem o pseudonimie Blowek premier Mateusz Morawiecki zdradził, że rząd rozważa zawieszenie wszelkich krajowych połączeń lotniczych – podaje pikio.pl.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. Szaleństwo w klinikach weterynaryjnych. Ludzie chcą masowo usypiać swoje zwierzęta

„W niedzielę rządowy zespół zarządzania kryzysowego potwierdził, że ze względu na niewielkie zainteresowanie pasażerów nie warto, żeby samoloty latały wewnątrz kraju. Ruch wewnątrzkrajowy będziemy chcieli wkrótce wyłączyć” – przyznał premier.

Morawiecki pod odstrzałem pytań

We wczorajszym wywiadzie premier odpowiadał na pytania od internautów. Poza tematem zawieszenia lotniczego ruchu międzymiastowego poruszono także kwestię funkcjonowania szkół. Morawiecki oświadczył, że na ten moment nie ma w planach przedłużania roku szkolnego, a edukacja ma bazować na e-learningu w ciągu najbliższych dni.

Biedronka, Lidl, Kaufland i inne sklepy chcą walczyć z pandemią. W sklepach czekają cię spore zmianyBiedronka, Lidl, Kaufland i inne sklepy chcą walczyć z pandemią. W sklepach czekają cię spore zmianyCzytaj dalej

Szef rządu zdementował pogłoski dotyczące rozmieszczenia wojsk na ulicach i zamknięcia miast. Rząd nie zamierza wprowadzać tak drastycznych środków, ale w dalszym ciągu apeluje do obywateli o ograniczenie przemieszczania się, ponieważ może to uchronić całe społeczeństwo przed rozprzestrzenianiem się epidemii.

Lot do domu

Jedną z najczęściej komentowanych kwestii, związaną z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego, jest zawieszenie międzynarodowych lotów osobowych i połączeń kolejowych, które komplikuje powrót Polaków do kraju. Z pomocą szybko przyszedł LOT, wprowadzając akcję pod nazwą „LOT do domu”.

Zgodnie z informacjami podanymi przez prezesa LOT Rafała Milczarskiego istnieją trzy możliwości powrotu do kraju drogą lotniczą – pisze tvn24.pl.

Po pierwsze, Polacy mogą skorzystać z zaplanowanych lotów czarterowych.

Po drugie, LOT zobowiązał się do zorganizowania dodatkowych, specjalnych czarterów, które przewiozą obywateli do kraju. Rezerwacji i zakupu biletu lotniczego na taki lot można dokonać przez stronę www.lot.com.

Lepiej nie wypłacaj gotówki z banku. Zaszkodzisz podwójnie i nie tylko sobieLepiej nie wypłacaj gotówki z banku. Zaszkodzisz podwójnie i nie tylko sobieCzytaj dalej

Po trzecie, obywatele, którzy przebywają w miejscach, do których specjalne czartery nie dolecą, mogą wystosować prośbę o zorganizowanie takiego przelotu. Zapotrzebowanie będzie można zgłosić na LOTdodomu.com. Jednak prezes zapewnia, że firma będzie na bieżąco analizowała liczbę osób poszukujących powrotnego lotu z poszczególnych państw.

Realizacja tych działań trwa. W weekend po Polaków wyleciało osiem samolotów – trzy do USA, dwa do Wielkiej Brytanii, jeden na Sri Lankę, do Kanady, i Portugalii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Baza karetek w Warszawie w kwarantannie. Pogotowie pojechało do pacjenta, nie dostali informacji o koronawirusie
  3. Jerzy Zięba twierdzi, że wie jak powstrzymać koronawirusowe szaleństwo. Zwraca się do lekarzy
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  6. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  7. "Lot do domu" za 4,3 tys. złotych, ogromne zdziwienie. LOT musiał się tłumaczyć
Kolejne sklepy dołączają do grupy tych zamkniętych. Galerie i miasta świecą pustkamiKolejne sklepy dołączają do grupy tych zamkniętych. Galerie i miasta świecą pustkamiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News