Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > SAP zamierza zwolnić nawet 3 tys. osób
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 26.01.2023 14:35

SAP zamierza zwolnić nawet 3 tys. osób

laptop-2838921 1920

SAP planuje zwolnić do 3 tys. pracowników. To kolejna wielka firma, która w ostatnich tygodniach poinformowała o cięciach zatrudnienia.

Zwolnienia w SAP

Podczas spotkania Christian Klein, CEO SAP zapowiedział, że spółka zamierza zwolnić do 3 tys. pracowników na całym świecie, co stanowi ok. 2,5 proc. wszystkich pracowników. W samych Niemczech pracę straci 200 pracowników.

Dyrektor poinformował że celem zmian jest “położenie większego nacisku na strategiczne obszary wzrostu”, jak podaje handelsblatt.com. 

Zwolnienia mają pozwolić zaoszczędzić ok. 350 mln euro rocznie. 

SAP SE to niemieckie przedsiębiorstwo informatyczne założone w 1972 roku. Jego siedziba znajduje się w Wallforf w Badenii-Wirtenbergii. SAP jest dostawcą oprogramowania biznesowego ERP.

Wielkie cięcia u technologicznych gigantów. 

Informację o zwolnieniach pracowników podał niedawno także IBM. Wcześniej o zwolnieniach informował także Amazon, Microsoft, Meta, a także Spotify i Google. 

Pracowników będzie zwalniać także IBM. Jak donosi Bloomberg, dyrektor finansowy spółki James Kavanugh poinformował, że firma zwolni do 3 tys. 900 osób na całym świecie. Jednocześnie firma nadal będzie zatrudniać pracowników w działach, które rokują wzrosty.  

Tagi: firma Niemcy