samochód-pixabay-sasint
Obraz Sasin Tipchai z Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 5 Maja 2020

Mycie samochodu na własnym podwórku z ogromnym mandatem. Kierowcy nieświadomie sami się narażają

Za mycie samochodu na własnej posesji także można dostać mandat. Dlaczego? W przepisach znajduje się zapis mówiący o tym, że do gleby nie może przedostawać się zanieczyszczona woda - wskazuje “Rzeczpospolita”. Na tej podstawie można dostać mandat w wysokości 500 zł.

Samochód w myjni? Dostaniesz mandat

Ze względu na ograniczenia wprowadzone przez rząd mandat można otrzymać teraz np. za mycie samochodu. W ostatnim czasie media informowały o takich sytuacjach: karani byli kierowcy, którzy myli samochód w myjni bezdotykowej. A to naruszało zakaz przemieszczania się. Podobnych sytuacji było więcej i nie dotyczyły tylko mycia samochodu, ale też rowerzystów i czy osób, które wychodziły na spacery. Nakładanie kary zależało od interpretacji policjantów.

Złe wieści dla osób trzymających oszczędności w bankach. Aktywa nie ochronią już kapitałuZłe wieści dla osób trzymających oszczędności w bankach. Aktywa nie ochronią już kapitałuCzytaj dalej

Myjesz samochód? Uważaj

Ze względu na zagrożenie mandatem wielu kierowców postanowiło zadbać o samochody na własną rękę. “Rzeczpospolita” zwraca uwagę, że za mycie samochodu w pewnych sytuacjach i miejscach grozi kara finansowa.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Skandaliczne zachowanie policjanta. Robi zdjęcia dokumentów tożsamości i publikuje w internecie

Zgodnie z przepisami mycie samochodu w niewyznaczonych do tego miejscach jest karane sporym mandatem, który może wynieść nawet 500 zł. Wysokość kary zależy od rozporządzeń danej gminy. Aby nie narazić się na mandat, samochód trzeba myć na takim podłożu, które nie przepuszcza zanieczyszczonej wody do gleby oraz posiadającym odpływ kanalizacyjny.

Wynika to z art. 4. Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Zgodnie z przepisami rada gminy po ustaleniach z powiatowym inspektorem sanitarnym tworzy regulamin. W dokumencie znajduje się punkt o myciu i naprawie samochodów poza warsztatami i myjniami.

Za mycie samochodu na własnym podwórku też Ci wlepią mandat

"Rzeczpospolita" zwraca uwagę, że niektóre gminy mają bardzo radykalne podejście do mycia samochodu na osiedlowym parkingu. Ponadto w wielu sytuacjach niedozwolone jest mycie pojazdu również na własnym terenie, jeżeli nie jest on odpowiednio przystosowany do takiej czynności. Nieświadomi tego kierowcy często sami się narażają na mandat, kompletnie nie mając pojęcia o tym, że tę prozaiczną czynność wykonywać można tylko w przystosowanym do tego miejscu.

Były przewodniczący PKW: karty wyborcze mogą być niezgodne z kodeksem. Wskazuje poważny błądByły przewodniczący PKW: karty wyborcze mogą być niezgodne z kodeksem. Wskazuje poważny błądCzytaj dalej

To oznacza, że myć samochód powinniśmy w wyznaczonych do tego miejscach, np. w myjniach. Po złagodzeniu ograniczeń korzystanie z nich jest już dozwolone.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ksiądz zorganizował drogę krzyżową w czasie pandemii. Policja umarza postępowanie, nie będzie kary
  2. Niepokojące słowa eksperta. "Jesteśmy dopiero przed epiedemią"
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. W sobotę otwierają kolejne miejsca w Polsce. Wielu Polaków czekało od dawna
Nie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećNie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News