BiznesINFO.pl > Finanse > Są informacje na temat powrotu bonu turystycznego. Wiceminister wyjawił zamiary
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 06.06.2023 13:57

Są informacje na temat powrotu bonu turystycznego. Wiceminister wyjawił zamiary

Turyści na plaży
BiznesInfo

Kwestia powrotu bonu turystycznego wciąż rozpala dyskusję w mediach. Teraz dołączył się do niej wiceminister sportu i turystyki, Andrzej Gut-Mostowy, informując o zamiarach rządu w tym kontekście.

Możliwości powrotu bonu turystycznego

Wiceminister sportu i turystyki, Andrzej Gut-Mostowy, w rozmowie z Radiem Kraków został zapytany o kwestię bonu turystycznego. Jak przypomina portal Gazeta.pl, świadczenie to było dostępne do końca marca bieżącego roku.

Bon turystyczny miał wysokość 500 zł. Przysługiwał on każdemu dziecku poniżej 18. roku życia; kwota była dwa razy wyższa w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Wiceminister o powrocie bonu turystycznego

Wiceminister sportu i turystyki porównał obecną sytuację do tej, która panowała w momencie wprowadzenia świadczenia. Jak wynika z jego słów cytowanych przez portal Gazeta.pl, wtedy sytuacja była katastrofalna.

Powodem tejże katastrofalnej sytuacji było zamknięcie sektora turystycznego z powodu pandemii. Obecnie natomiast sytuacja wygląda znacznie lepiej, a wzrosty sięgają nawet 20 proc.

Turystyka się trzyma

Gut-Mostowy w cytowanej przez Gazetę.pl wypowiedzi wskazał, że turystyka obecnie jest w bardzo dobrej sytuacji. Wyjazdy zagraniczne osiągają poziom 50 proc., zaś turyści z zagranicy coraz chętniej przyjeżdżają do Polski.

Oznacza to, że w kontekście powrotu bonu turystycznego nie ma dobrych wieści. Cytowany przez Gazetę.pl wiceminister sportu i turystyki powiedział, że sytuacja turystyki nie wykazuje potrzeb wymagających rozwiązań typu wspomniany bon. Podobne rozwiązania są jednak niewykluczone.

Polecane