Rejestracja zagraniczna powodem do odebrania samochodu w Belgii
Pixabay/Dariusz Sankowski
Autor Maria Glinka - 2 Kwietnia 2020

Tysiące Polaków może stracić samochód przez zagraniczną policję. Wszystkiemu winna rejestracja

Rejestracja zagraniczna powodem odebrania samochodu? Brzmi nierealnie, ale w dobie pandemii wszystko jest możliwe. O konfiskacie samochodów z obcymi tablicami rejestracyjnymi poinformowała belgijska policja - ¼ z nich należy do Polaków.

Rejestracja z obcego państwa budzi wątpliwości policji

Rejestracja zagraniczna może być dowodem na złamanie obostrzeń związanych z koronawirusem – na takim stanowisku stoi belgijska policja. Wszystko przez nowe obostrzenia nałożone przez rząd, zgodnie z którymi nie można przyjeżdżać do Belgii w celach turystycznych.

Najnowsze przepisy stwarzają problemy dla stałych mieszkańców Belgii, którzy nie przerejestrowali samochodów. W wyniku przedłużenia kwarantanny społecznej policja z dzielnicy Bruksela Północna rozpoczęła wzmożone kontrole. W ich wyniku konfiskuje niektóre samochody z zagranicznymi rejestracjami. Jak dotąd zarekwirowano 17 aut, z czego ¼ należała do Polaków – podaje Polsat News.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Córka Kowalskiej nie może samodzielnie oddychać. Piosenkarka właśnie przekazała druzgocącą wiadomość

Akcja policji bez dyskryminacji

Funkcjonariusze z Brukseli zapewniają, że procedura odbierania samochodów nie jest wymierzona w żadną grupę etniczną czy narodowościową i ma być wyrazem egzekwowania zakazów wprowadzonych przez belgijskie władze.

„Właściciele aut na zagranicznych tablicach, których zatrzymaliśmy łamią obecnie prawo. Belgijskie granice są zamknięte. Do kraju nie można zatem przyjechać w celach turystycznych” – tłumaczy Amal Ikhan z komendy w Brukseli.

Minister zdrowia apeluje do sklepów. Chce zmiany godzin zakupów dla seniorówMinister zdrowia apeluje do sklepów. Chce zmiany godzin zakupów dla seniorówCzytaj dalej

Wyliczenia wskazują, że Polacy są jedną z grup narodowościowych, która padła największą ofiarą zorganizowanej akcji policji. Po Francuzach, Marokańczykach, Holendrach i Rumunach to właśnie Polacy są najbardziej liczną mniejszością narodową. W Belgii mieszka ok. 120 tys. obywateli z Polski – podaje MSZ.

Przerejestrowanie samochodu w Belgii łączy się z dużymi kosztami, na które nie wszyscy Polacy przebywający za granicą mogą sobie pozwolić. Ponadto składki ubezpieczeniowe są zdecydowanie wyższe niż w Polsce.

Tysiące Polaków już niedługo może stracić prawo jazdy. Wszystko przez jedno niedopatrzenieTysiące Polaków już niedługo może stracić prawo jazdy. Wszystko przez jedno niedopatrzenieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Michał zmarł na koronawirusa, był młody, zdrowy. "Nudzisz się? Mój brat też chciałby, ale nie żyje"
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Europejski kraj wprowadza nowy nakaz. Pytano o niego też polskich polityków
Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News