Nowy rejestr zacznie obowiązywać od lipca
wikipedia/Adam-dalekie-pole
Autor Radosław Święcki - 25 Marca 2020

Od lipca fiskus uruchamia nowy rejestr. Za brak wpisu ogromne kary finansowe

Nie od kwietnia, a od lipca fiskus uruchomi Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych (CRBR). Ma on przeciwdziałać praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Firmom, które nie wpiszą się do rejestru grożą znaczące kary finansowe.

Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych (CRBR) to system, w którym są gromadzone i przetwarzane informacje o beneficjentach rzeczywistych, tj. osobach fizycznych sprawujących bezpośrednią lub pośrednią kontrolę nad spółką. Ministerstwo Finansów podkreśla, że główne zadania rejestru to przeciwdziałanie praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

Już w lipcu wejdą nowe przepisy. Rząd oszacował ilu Polaków straci przez nie prawo jazdyJuż w lipcu wejdą nowe przepisy. Rząd oszacował ilu Polaków straci przez nie prawo jazdyCzytaj dalej

- Posiadanie dokładnych i aktualnych danych o beneficjentach rzeczywistych ma kluczowe znaczenie dla zwalczania tych zjawisk, ponieważ uniemożliwia przestępcom ukrycie swojej tożsamości w skomplikowanej strukturze korporacyjnej. Publiczny charakter rejestru, umożliwiający każdemu nieodpłatny dostęp do informacji o beneficjentach rzeczywistych, zapewnia również większą kontrolę informacji przez społeczeństwo obywatelskie oraz przyczynia się do zwiększenia zaufania do rynku finansowego i uczestników obrotu gospodarczego – informuje resort na swojej stronie internetowej.

Część Polaków może dostać 2 tys. zł przez koronawirusa. Wiadomo już, komu się należyCzęść Polaków może dostać 2 tys. zł przez koronawirusa. Wiadomo już, komu się należyCzytaj dalej

Firmom, które nie wpiszą się do nowego rejestru grożą kary pieniężne, w wysokości nawet do miliona złotych.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. WHO przekazało nowe ustalenia. “Kwarantanna to za mało”, jest ważniejsza kwestia

Rejestr od lipca

Pierwotnie rejestr miał wejść w życie w kwietniu. Jednak w związku z aktualną sytuacją związaną z epidemią koronawirusa Ministerstwo Finansów zdecydowało o przesunięciu terminu stosowania CRBR, a także nowej matrycy stawek VAT do 1 lipca br.

- Wychodząc naprzeciw postulatom podatników, Ministerstwo Finansów przesuwa termin stosowania nowej matrycy stawek podatku VAT – podkreśla resort w komunikacie prasowym.

- Chcemy, by firmy nie musiały martwić się nowymi obowiązkami w tym trudnym dla nich czasie. Dlatego po decyzji o przesunięciu terminów związanych z nowym JPK_VAT i Centralnym Rejestrem Beneficjentów Rzeczywistych, zdecydowaliśmy się też przełożyć w czasie stosowanie nowej matrycy VAT – wyjaśnia minister finansów Tadeusz Kościński.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Tłok w komunikacji miejskiej, ludziom puszczają nerwy. "Gdzie jest szacunek dla ludzi. To igranie z ogniem".
  3. Objawy zawału serca u kobiet mogą być nietypowe. Nie wolno ich lekceważyć
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  6. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  7. Największy skok zakażeń w Rosji. Smutna granica bardzo blisko
Ty siedzisz w domu, a złodzieje grasują. Samochody które najłatwiej ukraść, na liście może być też twójTy siedzisz w domu, a złodzieje grasują. Samochody które najłatwiej ukraść, na liście może być też twójCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News