Ptasia grypa znów jest obecna w Polsce
Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 3 Stycznia 2020

Ptasia grypa powraca. W Wielkopolsce 65 tys. kur do utylizacji

Ptasia grypa wykryta w województwie wielkopolskim. Utylizacja obejmie aż 65 tysięcy skażonych kur niosek z fermy w Topoli-Osiedlu - podaje PAP.

Ptasia grypa w Wielkopolsce

Ptasia grypa została wykryta na terytorium Wielkopolski. Skażonych jest 65 tysięcy kur niosek. Wszystkie ptaki zostaną zutylizowane. Służby wykryły grupę ptaków 31 grudnia ubiegłego roku.

Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Poznaniu Andrzej Żarnecki poinformował, że w piątek odbędzie się posiedzenie sztabu kryzysowego w Poznaniu pod przewodnictwem wojewody wielkopolskiego - podaje PAP.

Milion Polaków musi wymienić dowód osobisty. Grozi im nawet ograniczenie wolnościMilion Polaków musi wymienić dowód osobisty. Grozi im nawet ograniczenie wolnościCzytaj dalej

Służby weterynaryjne wytyczyły obszar zapowietrzony - okręg o promieniu 3 kilometrów od ogniska choroby i zagrożony - przynajmniej 10 kilometrów od ogniska ptasiej grypy. Na ten moment służby nie mogą określić, jak duże zagrożenie stanowi w tym przypadku ptasia grypa i czy może zagrażać też ludziom.

Problemy gospodarcze konsekwencją ptasiej grypy

Ptasia grypa to nie tylko problem hodowców. Państwo jest zobowiązane do sfinansowania utylizacji, wypłaty odszkodowań dla rolników i wyznaczenia przeglądu zagrożonych ognisk. Jest bardzo prawdopodobne, że wielu zagranicznych kontrahentów, którzy nabywali polski drób, zrezygnuje z umów. “A to już są straty liczone w milionach złotych” - zaznaczył Żarnecki.

Niemiecka sieciówka wchłania Tesco. Sklepy przejmuje z pracownikamiNiemiecka sieciówka wchłania Tesco. Sklepy przejmuje z pracownikamiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wtopa Natalii Oreiro na Sylwestrze Marzeń. Wszystko widać na nagraniu
  2. Jacek Rozenek już wcześniej miał niepokojące objawy. Lekarze w żaden sposób nie ostrzegli go przed udarem
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od 1 stycznia zmiany w kontrolach drogowych. Policja sprawdzi jedną, ważną rzecz więcej w twoim aucie
  5. Fiskus zapuka do ciebie i zabierze pieniądze. Będziesz płacił podatki za zmarłych
  6. ZUS przekazał smutną wiadomość dla emerytów. Sprawdza się najczarniejszy scenariusz

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News