BiznesINFO.pl
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 06.08.2020. Uroczystosci inauguracji II kadencji Prezydenta RP. Inwestytura Prezydenta RP na Wielkiego Mistrza Orderu Orla Bialego i Orderu Odrodzenia Polski, na Zamku Krolewskim. N/z: Andrzej Duda

East News, Piotr Molecki

Prezydent ratyfikował Fundusz Odbudowy. Przełomowa decyzja

31 Maja 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Prezydent Andrzej Duda ratyfikował Fundusz Odbudowy. Choć to dopiero drugi krok na drodze unijnych pieniędzy, to po sejmowych awanturach można go nazwać milowym. Polska w ciągu kilku lat ma otrzymać niemal 770 mld zł z UE.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kiedy prezydent podpisał ustawę o Funduszu Odbudowy

  • Co powiedział

  • Ile pieniędzy dostanie Polska

Fundusz Odbudowy z zielonym światłem od prezydenta

O weto dla Funduszu Odbudowy dzielnie walczyła Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry, która w ostateczności dostała od Jarosława Kaczyńskiego pstryczka w nos. Szef Prawa i Sprawiedliwości dogadał się z Lewicą, która poparła projekt uchwalający Fundusz Odbudowy.

Ustawa ratyfikująca unijne pieniądze znalazła się na biurku prezydenta Andrzeja Dudy, który podpisał ją i tym samym Fundusz Odbudowy zaliczył kolejny krok na swojej ścieżce. Do Polski przez kilka lat ma spłynąć 770 mld złotych w ramach unijnych pieniędzy.

- To bardzo ważny moment dla RP, ale także bardzo ważny moment dla całej UE, dlatego że dzisiaj poprzez złożenie tego podpisu nastąpiło zakończenie całego procesu ratyfikacji decyzji Rady UE - powiedział na konferencji prasowej Andrzej Duda.

Środki wypłacone w ramach unijnego Funduszu Odbudowy mają pomóc krajom członkowskim w gospodarczym odbiciu po pandemii koronawirusa. Z zapowiedzi polskich rządzących wynika, że środki z Funduszu Odbudowy zostaną wykorzystane na realizację postulatów Polskiego Ładu.

W piątek przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen poinformowała, że wszystkie 27 państw członkowskich dało zielone światło dla Funduszu Odbudowy.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

CERT Orange wydał ważne ostrzeżenie

Polska i świat

CERT Orange wydał ostrzeżenie. Chodzi o "wangiri", pod żadnym pozorem nie oddzwaniaj na takie numery

Czytaj więcej >
Niemcy robią z Polski śmietnik

Polska i świat

Wywóz toksycznych odpadów do Polski. Prosto z Niemiec

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Kia będzie wzywać kierowców. Ponad 22 tys. aut koreańskiego producenta grozi pożarem

Czytaj więcej >
Emeryci oddają pieniądze za renty dożywotnie

Polska i świat

Coraz więcej emerytów decyduje się oddać nieruchomości za renty dożywotnie

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska i świat

Polacy nadal chcą przenosić firmy do Czech

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Coraz więcej kontroli gospodarki odpadami. Skarg jest coraz więcej

Czytaj więcej >