prezydent-pixabay-rafabordes
Obraz Rafa Bordes z Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 1 Kwietnia 2020

Prezydent podjął ostateczną decyzję ws. tarczy antykryzysowej. Wiadomo już co z pracownikami i zasiłkiem dla rodziców

Prezydent Andrzej Duda podpisał projekt tarczy antykryzysowej - poinformował na Twitterze rzecznika prezydenta Błażej Spychalski.

Prezydent podpisał tarczę antykryzysową

Prezydent Andrzej Duda złożył podpis pod ustawami składającymi się na tzw. tarczę antykryzysową. To projekt rządu, który ma na celu ograniczenie negatywnych efektów wywołanych przez epidemię koronawirusa na polską gospodarkę. Nad projektem pracowały m.in. Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej czy Ministerstwo Finansów. Szacowana całkowita wartość tego pakietu to co najmniej 10 proc. PKB. Pomoc ma wynieść ok. 212 mld zł.

O złożeniu podpisu poinformował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski za pośrednictwem Twittera. - Zgodnie z obietnicą Prezydent RP Andrzej Duda niezwłocznie po zakończeniu prac parlamentarnych podpisał ustawy tworzące "Tarczę Antykryzysową". Wsparcie polskiej gospodarki, przedsiębiorstw, rolnictwa, pracowników jest najważniejsze w tym trudnym czasie - informuje Spychalski.

Dzisiaj ostatni dzień pracy dla kilkudziesięciu tysięcy Polaków. Pracodawcy już nie czekająDzisiaj ostatni dzień pracy dla kilkudziesięciu tysięcy Polaków. Pracodawcy już nie czekająCzytaj dalej

prezydent

Błyskawiczne obrady Sejmu

Podczas wtorkowego posiedzenia Sejmu posłowie zajmowali się poprawkami do projektu zgłoszonymi przez Senat. Był ich ponad 80. Jednym z rozwiązań proponowanych przez Wyższą Izbę było wstrzymanie poboru podatków dla przedsiębiorców na okres trwania epidemii w kraju. Poza tym senatorowie usunęli z projektu zmiany w Kodeksie Wyborczym i w ustawie o Radzie Dialogu Społecznego.

Finalnie Sejm odrzucił większość poprawek zgłoszonych przez Senat. W efekcie zmiany w Kodeksie Wyborczym będą mogły wejść w życie - chodzi o możliwość głosowania korespondencyjnego osobom przebywającym na kwarantannie i tym powyżej 60. roku życia. Natomiast szef rządu będzie mógł wymieniać członków Rady Dialogu Społecznego.

To już pewne. Wojsko wyjdzie na polskie ulice, ciebie też może zatrzymaćTo już pewne. Wojsko wyjdzie na polskie ulice, ciebie też może zatrzymaćCzytaj dalej

Zasiłek bez zmian

Sejm odrzucił także poprawkę nakazującą obowiązkowe badania na obecność koronawirusa dla pracowników medycznych i handlowych w każdym tygodniu. Bez zmian pozostaje kwestia zasiłku opiekuńczego - Senat chciał, aby mogli go pobierać rodzice dzieci nie tylko do 8, ale i do 12. roku życia. Poprawka została odrzucona.

Natomiast Sejm zaakceptował propozycje rządu, w tym zwolnienie najmniejszych firm z płacenia składek ZUS przez trzy miesiące czy dopłaty do wynagrodzeń.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Dwie kolejne ofiary koronawirusa. Nie żyje pacjent z Warszawy, liczba wykrytych przypadków rośnie
  3. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  6. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  7. Europejski kraj wprowadza nowy nakaz. Pytano o niego też polskich polityków
Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News