Już niedługo prawo jazdy będzie można zostawić w domu
pixabay/bartoszbiront
Autor Radosław Święcki - 20 Czerwca 2020

Ułatwienie, na które kierowcy czekali już od lat, wreszcie jest. Wielu Polaków odetchnie z ulgą

Dobre wieści dla wszystkich kierowców. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo będą oni mogli bez problemu zostawić prawo jazdy w domu. Brak konieczności posiadania tego dokumentu zakłada procedowana przez Sejm nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw autorstwa Ministerstwa Infrastruktury.

Prawo jazdy zostanie w domu

Projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw przygotowany przez Ministerstwo Infrastruktury jest już po pierwszym czytaniu w Sejmie i został skierowany do komisji infrastruktury. Nowelizacja ustawy zakłada m.in. brak konieczności posiadania dokumentu prawa jazdy podczas poruszania się samochodem. Na takie rozwiązanie wielu - nie tylko zapominalskich - kierowców czekało od lat.

4,3 tys. zł co miesiąc. Pieniądze ze specjalnego świadczenia dostaje coraz więcej emerytów4,3 tys. zł co miesiąc. Pieniądze ze specjalnego świadczenia dostaje coraz więcej emerytówCzytaj dalej

- Prawo jazdy zostaje w domu, nie będzie obowiązku posiadania przy sobie, kierując samochodem i okazywania go w trakcie kontroli drogowej. Będzie to zawarte w systemie elektronicznym i w razie kontroli (...) będzie można odszukać, czy osoba kierująca pojazdem posiada uprawnienia – wyjaśnia – cytowany przez Polską Agencję Prasową - wiceminister infrastruktury Rafał Weber. Podkreślił on, że przygotowane przez ministerstwo zmiany przyczynią się do likwidacji pewnych obowiązków administracyjnych i do likwidacji pewnych obowiązków związanych z opłatami, kosztami ponoszonymi przez właścicieli pojazdów samochodowych. Nowela zakłada m.in. likwidację obowiązku posiadania karty pojazdu, a także obowiązku posiadania nalepki z z numerem rejestracyjnym, przyklejanej na przedniej szybie pojazdu. - Pozwalamy na to, aby stare tablice rejestracyjne mogły być przypisane do kolejnego właściciela pojazdu - podkreślił Weber.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł
2. Atak nożownika, nie żyją trzy osoby, dwie w stanie krytycznym. Tragiczne doniesienia

Mówiąc o nowelizacji ustawy Weber zwrócił również uwagę, że po zmianach przepisów właściciel auta zmieniając miejsce zamieszkania na terytorium Polski nie będzie musiał przedstawiać dowodu własności pojazdu przerejestrowując samochód u innego starosty. Wystarczy wówczas dowód rejestracyjny z aktualnymi badaniami technicznymi i nie będzie już konieczności dostarczania do urzędu umowy kupna pojazdu.

Ogrzewasz dom węglem? Nie mamy dla ciebie dobrych wieści, od lipca wchodzi istotny zakazOgrzewasz dom węglem? Nie mamy dla ciebie dobrych wieści, od lipca wchodzi istotny zakazCzytaj dalej

Oszczędności dla kierowców

Przygotowane przez Ministerstwo Infrastruktury nowe przepisy – jak podkreślił Weber – pozwolą kierowcom oszczędzić ok. 100 zł.

Zniesienie konieczności posiadania przy sobie dokumenty prawa jazdy to kolejne w ostatnim czasie ułatwienie dla kierowców. Przypomnijmy, że od października 2018 roku nie musza oni wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia obowiązkowego ubezpieczenia OC.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 32-letni mężczyzna zatrzymany przez policję. Chwilę później już nie żył
  2. Husky zaczepił dziecko łapą po twarzy. Ojciec próbował uspokoić synka, jest nagranie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Prawdziwy biały kruk - Fiat 125p kamper odnalazł się w Wielkiej Brytanii
Resort sprawiedliwości chce zmian w przepisach dla kierowców. Nie brakuje głosów o ubezwłasnowolnieniuResort sprawiedliwości chce zmian w przepisach dla kierowców. Nie brakuje głosów o ubezwłasnowolnieniuCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News