Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Praca > Pracodawcy wycofują się z pracy zdalnej. Wskazują na spadek produktywności pracowników
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 03.02.2023 08:35

Pracodawcy wycofują się z pracy zdalnej. Wskazują na spadek produktywności pracowników

Praca zdalna wkrótce stałym elementem Kodeksu pracy?
Domena publiczna

Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak twierdzi, że pracodawcy coraz częściej rezygnują z pracy zdalnej.

Spadek produktywności w pracy zdalnej

Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak wskazał, że pracodawcy jako główną przyczynę wycofywania się z pracy zdalnej podają spadek jakości i produktywności. 

— W takich zawodach, czy obszarach biznesowych, gdzie różnego rodzaju pomysły, idee, czy rozwiązania powstają w ścieraniu się różnych poglądów czy pomysłów, praca hybrydowa i całkowita praca zdalna temu nie służą (...) i żadne łączenie się przez Google Meet’s tego nie zastąpi – powiedział PAP.

Zaznaczył, że do biur wracają nawet pracownicy IT. 

Nowelizacja pracy zdalnej

27 stycznia 2023 rok prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację Kodeksu Pracy, która wprowadza definicję pracy zdalnej. Przepisy te wejdą w życie po upływie dwóch miesięcy od opublikowania ustawy w Dzienniku Ustaw. 

Zdaniem prezesa ZPP nowelizacja została zrobiona za wcześnie. - Mam wątpliwości, czy w ogóle jest potrzebna. Ale na pewno za dwa - trzy lata należałoby dokonać jej przeglądu (...) i zobaczyć długoterminowe skutki wprowadzenia tych zmian oraz to, co należałoby zmienić i poprawić. Mam duże wątpliwości co do takiego bardziej szczegółowego regulowania tego, czy to rzeczywiście było potrzebne - powiedział Kaźmierczak.