Praca z nadwagą niemożliwa w malezyjskich liniach lotniczych
pexels.com
Autor Radosław Święcki - 25 Lutego 2020

Straciła pracę przez pół kg za dużo. Sąd stanął po stronie pracodawcy

Praca albo lekka nadwaga? Przed taką zaskakującą alternatywą stanęła Ina Meliesa Hassim, była pracownica Malaysia Airlines. Stewardessa została zwolniona po tym, jak jej waga nieznacznie przekroczyła normy wyznaczone przez firmę. Gdy oddała sprawę do sądu, ten przyznał rację pracodawcy.

Praca dla Malaysia Airlines skończyła się dla Hassim ogromnym rozczarowaniem. Kobieta była związana z firmą ćwierć wieku, a podziękowano jej tylko dlatego, że jej waga nieznacznie przekroczyła dopuszczalne normy.

Popularny dostawca prądu ostrzega klientów. Mogłeś zapłacić fałszywy rachunekPopularny dostawca prądu ostrzega klientów. Mogłeś zapłacić fałszywy rachunekCzytaj dalej

Stewardessa ważyła 60,3 kg, podczas gdy przy jej wzroście powinna 59,8 kg. Hassim wytoczyła byłemu pracodawcy proces, a sąd - jak podaje za Independent "Wprost" - stanął po stronie Malaysia Airlines.

Sędzia Syed Noh Said Nazir przekazał w oświadczeniu, że „firma zapewniła powodowi duże możliwości i szanse na dostosowanie się do polityki firmy, a powód pomimo wielu możliwości konsekwentnie nie osiągał optymalnej wagi”.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd wydał w dwa miesiące 30 mln zł na nagrody. Trzy ministerstwa o pieniądzach wciąż milczą
2. Był twarzą TVP przez 25 lat, dziś nie ukrywa rozgoryczenia. "Niewyobrażalna paranoja"

Praca lub nadwaga

Sami przedstawiciele Malaysia Airlines tłumaczyli, że po stwierdzeniu nieprawidłowej wagi u Hassim, dali jej 1,5 roku na dostosowanie się do zasad firmy (wprowadzone w 2015 r. regulacje zakładają, że pracownicy, którzy nie osiągają prawidłowego wskaźnika wagi, zostają włączeni do programu kontroli masy ciała, a jeśli przekraczają zalecane normy, wówczas musza liczyć się ze zwolnieniem), a także skonsultowano z lekarzem. Kobieta miała jednak unikać udziału w zaplanowanych pomiarach masy ciała.

Na nic zdały się tłumaczenia prawników Hassim, że wynosząca zaledwie 0,5 kg nadwaga nie utrudniała kobiecie wykonywania obowiązków służbowych. Sąd odrzucił te tłumaczenia, argumentując, iż przewoźnik ma prawo określić własne zasady dotyczące wagi pracowników.

TOP 10: Tanie smartfony o zadziwiająco wysokiej jakości. Nie musisz wydawać fortuny na szybki i dobry telefonTOP 10: Tanie smartfony o zadziwiająco wysokiej jakości. Nie musisz wydawać fortuny na szybki i dobry telefonCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Małgorzata Kożuchowska miała kolizję. Jaguar uderzył w mercedesa w centrum Warszawy
  2. Przez lata ignorowała swoje objawy. Teraz walczy o życie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Koronawirus na kolejnym kontynencie. Reuters: potwierdzony przypadek
Absolutna awangarda elektroniczna. TOP 10 smartfonówAbsolutna awangarda elektroniczna. TOP 10 smartfonówCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News