Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Posiedzenie Rady Europejskiej. Pojawił się dokument o cenie maksymalnej gazu
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 26.10.2022 11:33

Posiedzenie Rady Europejskiej. Pojawił się dokument o cenie maksymalnej gazu

Anna Moskwa
East News

Podczas posiedzenia Rady Europejskiej pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie wprowadzenia ceny maksymalnej za gaz. O pracach poinformowała we wtorek minister klimatu i środowiska RP Anna Moskwa.

Maksymalna cena za gaz 

Minister środowiska i klimatu Anna Moskwa o postępie prac Rady Europejskiej. Spotkanie dotyczyło ceny maksymalnej za gaz. 

- Spotkanie zakończyło się dobrymi dla nas konkluzjami. (...) Pojawił się konkretny dokument, w którym jest już dosyć szczegółowo opisany mechanizm ceny maksymalnej na gaz - powiedziała minister Anna Moskwa po wtorkowym spotkaniu ministrów ds. energii w Luksemburgu, jak podaje PAP.

Minister zastrzegła jednak, że mechanizm nie określa, jaka dokładnie byłaby cena maksymalna. Według Anny Moskwy sukcesem jest, że pomysł ten pojawił się w formie propozycji legislacyjnej.

Szefowa resortu klimatu i środowiska stwierdziła również, że Niemcy i Węgry niezmiennie są przeciwne, jeśli chodzi o maksymalne ceny gazu. Uznała, że gdyby ten dokument był tego dnia głosowany, to zostałby większościowo przyjęty. 

- Naszym celem nie jest większościowo przyjmować dokumenty, tylko prowadzić dyskusje do momentu zrozumienia go przez wszystkie państwa. Mamy nadzieję, że do 24 listopada to zrozumienie zostanie znalezione" - stwierdziła Anna Moskwa.

24 listopada ponownie ma zostać poruszony temat maksymalnej ceny za gaz. Minister deklarowała, że ta propozycja będzie przedmiotem nie tylko prac, ale również głosowania.

Tagi: Rada UE gaz