Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Polska waluta wyjątkowo stabilna. Złotemu nie straszne światowe spadki
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 10.03.2020 01:00

Polska waluta wyjątkowo stabilna. Złotemu nie straszne światowe spadki

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Polski złoty odporny na panikę

Wczoraj nastąpił “krwawy poniedziałek”. Rynki akcji zanotowały ogromne spadki. Po trzęsieniu ziemi, jakie nadeszło wczoraj, we wtorek rano można było zaobserwować niewielką stabilizację, z widokiem na chociaż krótkotrwałe odbicie. Inwestorzy nadal próbują oszacować ekonomiczne skutki epidemiii koronawirusa, ale trudno to zrobić, gdy środowisko jest w tym momencie tak niestabilne. Ale polski złoty trzyma się dobrze.

Polski złoty wyjątkowo stabilny

Wygląda na to, że polski złoty jest odporny na panikę związaną z koronawirusem. Jak podaje portal bankier.pl, we wtorek rano kurs euro wynosił 4,3182 zł, co oznacza delikatny spadek w porównaniu do poniedziałkowego zestawienia. Wczoraj kurs euro wzrósł o ponad dwa grosze, ale ostatecznie nie udało mu się pobić najlepszego wyniku z poprzedniego miesiąca (4,3369 zł).

Z kolei dolar amerykański notował potężne spadki przez ostatnie dwa tygodnie. Teraz może powoli odbić te straty. We wtorek kurs dolara amerykańskiego wzrósł o ponad jeden grosz i wynosił 3,7912 zł. W trakcie ostatnich ośmiu sesji “zielony” potaniał z 3,97 zł do 3,76 zł w poniedziałek.

Frank szwajcarski nadal drogi

Nie zmienia się za to sytuacja franka szwajcarskiego, która nadal kosztuje bardzo dużo. Na ten moment kurs franka szwajcarskiego wynosi 4,08 zł. W poniedziałek kurs franka szwajcarskiego wynosił już 4,11 zł i był to najwyższy wynik od 2017 roku. Poniżej pięciu złotych stoi natomiast funt brytyjski, które kosztuje teraz 4,98 zł.