BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Policja kontroluje mieszkańców z użyciem helikoptera. Nikt nie przemknie niezauważony

13 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Udostępnij:

Policja kontroluje Wrocław przy użyciu helikoptera, z którego świetnie widać, co się dzieje na ulicach miasta i czy mieszkańcy przestrzegają obostrzeń - informuje “Gazeta Wyborcza".

Policja ma ręce pełne roboty

W Polsce dalej obowiązują ograniczenia związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa. Restrykcje dotyczą m.in. przemieszczania się. Według Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego pozostanie w domach to najskuteczniejsza metoda powstrzymywania epidemii. Na przestrzeganiem ograniczeń czuwa policja oraz inne służby mundurowe. Funkcjonariusze w całej Polsce patrolują ulice i sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną siedzą w domach.

Policja wykorzystuje helikopter do kontroli

Policja codziennie sprawdza, czy zasady kwarantanny i ograniczenia w poruszaniu się nie są łamane. Jak podaje “GW”, we Wrocławiu policja używa do kontroli także helikoptera, który daje możliwość sprawdzenia większego obszaru miasta i zaznaczenia miejsc, gdzie mogą występować skupiska ludzi lub gdzie są łamane przepisy wprowadzone ze względu na epidemię koronawirusa.

- Z góry lepiej widać jak wygląda sytuacja w naszym województwie, co dzieje się na ulicach miasta, czy mieszkańcy zostali w domach, czy przestrzegają przepisów. Mundurowi dbają też w taki sposób o bezpieczeństwo w tym trudnym okresie dla naszego kraju - mówi na łamach “GW” asp. szt. Monika Kaleta z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Policja apeluje o pozostanie w domach

Policjantka zwraca uwagę, że ładna pogoda wpływa na rozluźnienie wśród obywateli. - Pogoda sprzyja pieszym wycieczkom i rodzinnym spotkaniom, lecz pamiętajmy, że najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo. Odłóżmy takie plany na późniejszy okres - apeluje asp. Kaleta z KWP.

Jak podaje “GW”, policja zamierza kontrolować miasto przy użyciu helikoptera przez całe Święta Wielkanocne. A jest co sprawdzać. Szczególnie w weekendy dochodzi do wielu przypadków łamania restrykcji, a kar jest coraz więcej.

- Policjanci wystawili ponad 12 tys. mandatów, skierowano prawie 3 tys. wniosków o ukaranie. Nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla osób, które nie będą przestrzegały obostrzeń - poinformował na antenie TVP Info podkom. Antoni Rzeczkowski z Komendy Głównej Policji.

Podobne artykuły

Rekordowe zainteresowanie 300 plus

Polska i świat

Resort rodziny dla Biznes Info: ponad 1,5 mln wniosków o 300 plus

Czytaj więcej >
Rok bonu turystycznego

Polska i świat

Rok bonu turystycznego. Wiemy ilu Polaków skorzystało

Czytaj więcej >
Nord Stream 2

Polska i świat

USA i Niemcy doszły do porozumienia w sprawie Nord Stream 2

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska i świat

ZUS już w tym tygodniu wypłaci wyprawki z programu Dobry Start

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska i świat

PGNiG zamieściło specjalny komunikat. Niebezpieczeństwo nie czyha już tylko pod drzwiami

Czytaj więcej >
Powodzie

Polska i świat

Powódź spędza sen z powiek wielu Polakom. Małopolska i Podkarpacie najbardziej zagrożone

Czytaj więcej >