fot: Arkadiusz Ziolek/ East News, 07.02.2019 Warszawa. n/z Nowy helikopter policyjny Black Hawk przelatujacy nisko nad miastem. Przygotowania do stanu alarmowego ALFA.
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 13 Kwietnia 2020

Policja kontroluje mieszkańców z użyciem helikoptera. Nikt nie przemknie niezauważony

Policja kontroluje Wrocław przy użyciu helikoptera, z którego świetnie widać, co się dzieje na ulicach miasta i czy mieszkańcy przestrzegają obostrzeń - informuje “Gazeta Wyborcza”.

Policja ma ręce pełne roboty

W Polsce dalej obowiązują ograniczenia związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa. Restrykcje dotyczą m.in. przemieszczania się. Według Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego pozostanie w domach to najskuteczniejsza metoda powstrzymywania epidemii. Na przestrzeganiem ograniczeń czuwa policja oraz inne służby mundurowe. Funkcjonariusze w całej Polsce patrolują ulice i sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną siedzą w domach.

Europejski kraj znosi już część obostrzeń. Podjął odważne krokiEuropejski kraj znosi już część obostrzeń. Podjął odważne krokiCzytaj dalej

Policja wykorzystuje helikopter do kontroli

Policja codziennie sprawdza, czy zasady kwarantanny i ograniczenia w poruszaniu się nie są łamane. Jak podaje “GW”, we Wrocławiu policja używa do kontroli także helikoptera, który daje możliwość sprawdzenia większego obszaru miasta i zaznaczenia miejsc, gdzie mogą występować skupiska ludzi lub gdzie są łamane przepisy wprowadzone ze względu na epidemię koronawirusa.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Niewyobrażalna tragedia wstrząsnęła dziś centralną Polską. Nie żyje 1,5 roczne dziecko

- Z góry lepiej widać jak wygląda sytuacja w naszym województwie, co dzieje się na ulicach miasta, czy mieszkańcy zostali w domach, czy przestrzegają przepisów. Mundurowi dbają też w taki sposób o bezpieczeństwo w tym trudnym okresie dla naszego kraju - mówi na łamach “GW” asp. szt. Monika Kaleta z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Policja apeluje o pozostanie w domach

Policjantka zwraca uwagę, że ładna pogoda wpływa na rozluźnienie wśród obywateli. - Pogoda sprzyja pieszym wycieczkom i rodzinnym spotkaniom, lecz pamiętajmy, że najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo. Odłóżmy takie plany na późniejszy okres - apeluje asp. Kaleta z KWP.

Jak podaje “GW”, policja zamierza kontrolować miasto przy użyciu helikoptera przez całe Święta Wielkanocne. A jest co sprawdzać. Szczególnie w weekendy dochodzi do wielu przypadków łamania restrykcji, a kar jest coraz więcej.

Lista wyjść pierwszej potrzeby rozszerzona. Obywatele jednego z krajów nie muszą rezygnować z niektórych działańLista wyjść pierwszej potrzeby rozszerzona. Obywatele jednego z krajów nie muszą rezygnować z niektórych działańCzytaj dalej

- Policjanci wystawili ponad 12 tys. mandatów, skierowano prawie 3 tys. wniosków o ukaranie. Nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla osób, które nie będą przestrzegały obostrzeń - poinformował na antenie TVP Info podkom. Antoni Rzeczkowski z Komendy Głównej Policji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Do której będą otwarte sklepy w Wielką Sobotę? Godziny otwarcia marketów
  2. RP: Polacy wymyślili lek na koronawirusa
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Tłumy przyszły na Wielkanoc pod kościoły mimo pandemii. Zadziwiające wiadomości z zagranicy, nie posłuchali nawet duchownych
5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochód5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochódCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News