BiznesINFO.pl
EN 01515018 0131

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polacy zachwyceni rowerami elektrycznymi. Świetna recepta na drogie paliwo

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Polacy coraz chętniej przestawiają się na rowery elektryczne, wynika z badań rynku przeprowadzonych na zlecenie firmy Kross. Za rowerem elektrycznym przemawia wiele powodów m.in. chęć prowadzenia zdrowszego trybu życia, ale i coraz bardziej horrendalne ceny paliw na stacjach.

Polska firma Kross będąca liderem sprzedaży rowerów na rodzimym rynku przeprowadziła ankiety, w których 84 proc. ankietowanych uznało, że rower elektryczny jest wygodnym i bezpiecznym środkiem transportu. Dodając do tego, że 86 proc. ankietowanych uważa, że zauważyła wzrost ilości rowerów elektrycznych na ulicach, oznacza to bardzo dobrą perspektywę przed rozwojem rynku w Polsce.

Rowery elektryczne coraz częściej w Polsce

Szacuje się, że w całej Europie używa się już ok. 17 mln rowerów elektrycznych. W poprzednich latach popularność tego typu środków transportu była wysoka w Niemczech, Francji czy krajach skandynawskich. Wybór roweru elektrycznego jako środka transportu powodowany jest w dużej mierze dobrze przystosowaną infrastrukturą miejską.

Bezpieczeństwo i wygoda podróżowania rowerem jest coraz częściej domeną także polskich miast, co przekłada się na większe zainteresowanie rowerami elektrycznymi. Według prognoz, na które powołuje się Kross, w 2026 r. segment rowerów elektrycznych będzie stanowił 28 proc. rynku rowerowego, a wartość wyniesie 25 mln zł.

Kilka powodów przemawiających za rowerem elektrycznym

Coraz lepiej przystosowana infrastruktura miejska nie jest jedynym powodem, dla którego rośnie zainteresowanie rowerami elektrycznymi.

Polacy coraz częściej przy swoich wyborach kierują się względami ekologicznymi, a zastąpienie samochodu rowerem elektrycznym pozwala znacznie ograniczyć emisję śladu węglowego, przy niezbyt intensywnym wysiłku fizycznym.

Wreszcie napięta sytuacja polityczna i zawirowania na rynku surowców, które osiągają ostatnio niebotyczne ceny także mają wpływ na decyzje zakupowe Polaków. Niepewna sytuacja na rynku ropy i drogie mogą mieć znaczący wpływ na wzrost sprzedaży rowerów elektrycznych.

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Handel

Ceny metali opanowane przez totalny chaos. Fatalne wieści dla stabilności wielu gospodarek

Czytaj więcej >
flaga Niemiec, flickr

Handel

Ceny samochodów używanych w Niemczech rosną do niewyobrażalnych poziomów. Tendencja może przenieść się na nasz rynek

Czytaj więcej >

Handel

Niemiecka drogeria DM wchodzi na polski rynek za 2 dni. Dla pierwszych klientów przygotowano prezenty

Czytaj więcej >

Handel

InPost winduje ceny do góry. Firma podwyższa je drugi raz w ciągu miesiąca

Czytaj więcej >
skrzynka na listy

Handel

Fatalna wiadomość dla kierowców BMW, Mini i Porsche. Muszą udać się do serwisów

Czytaj więcej >

Handel

Biedronka od dziś wprowadza “tarczę antyinflacyjną”. Kluczowe produkty mają mocno potanieć

Czytaj więcej >