BiznesINFO.pl
Flickr/NoHoDamon, https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/

Flickr/NoHoDamon, https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/

Podwyżka opłat w Citi Handlowym. Nowy cennik już od 16 czerwca

17 Maja 2021

Autor tekstu:

Maria Glinka

Podwyżka już niebawem dotknie klientów banku City Handlowego. Od połowy czerwca będzie obowiązywał nowy cennik dla osób, które korzystają z rachunków osobistych. Jednak niektórzy będą mogli uniknąć dodatkowych opłat.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Od kiedy obowiązuje podwyżka opłat w Citi Handlowym

  • Co trzeba zrobić, aby uchronić się przed nowymi kosztami

  • Jakie nowości wprowadza bank

Podwyżka opłat za rachunki osobiste. Citi Handlowy zmienia cennik

Podwyżka w Citi Handlowym zacznie obowiązywać od 16 czerwca 2021 r. Na wyższe opłaty powinni przygotować się klienci, którzy korzystają z rachunków osobistych.

Portal cashless.pl podaje, że bank zamierza ściągnąć opłatę za prowadzenie Konta Citigold, które obecnie jest bezpłatne, jeśli saldo na wszystkich rachunkach wynosi 400 tys. zł. Każdy, kto nadal chce korzystać z konta bez opłat, będzie musiał spełnić jeden z trzech warunków.

Do wyboru będzie: posiadanie kredytu hipotecznego w Citi Handlowym lub innej inwestycji z wyłączeniem depozytów na kwotę minimalną 100 tys. zł, ewentualnie zrealizowanie transakcji walutowych w trzech poprzednich miesiącach na kwotę przekraczającą 100 tys. zł. Jeżeli użytkownik będzie posiadał odpowiednie saldo, ale nie spełni żadnego z warunków to bank pobierze 30 zł. Wszystkich pozostałych dotknie podwyżka do kwoty aż 220 zł w skali miesiąca.

Podwyżka obejmuje także klientów, którzy posiadają rachunek Citigold Private Client. Obecnie konto nie jest obarczone żadnymi opłatami, pod warunkiem że saldo na wszystkich rachunkach wynosi maksymalnie 4 mln zł. Brak spełnienia tego wymogu oznacza konieczność przekazania 300 zł miesięcznie.

Nowe zasady wskazują, że poza odpowiednim saldem klienci będą musieli spełnić jeden z dodatkowych wymogów. Wśród nich znajdują się: zrealizowanie zlecenia walutowego na minimum 1 mln zł lub posiadanie inwestycji lub kredytu hipotecznego na taką kwotę w Citi Handlowym. Jeżeli klient wywiąże się tylko z wymogu określonego salda to zapłaci 70 zł w skali miesiąca. Wszyscy pozostali będą musieli przekazać 300 zł z tytułu prowadzenia konta.

Podwyżka dotknie również użytkowników, którzy korzystają z wycofanego w sierpniu 2020 r. Citikonta. Aktualny cennik wskazuje, że opłata za ten rachunek wynosi 3 zł, pod warunkiem że wpływy wynoszą co najmniej 3,5 tys. zł. Od klientów, którzy mają wpływy rzędu 2 tys. bank pobiera 8 zł. W pozostałych przypadkach opłata wynosi 15 zł. Co się zmieni? Podwyżka obejmie wszystkich. Zamiast 3 zł klienci zapłacą 7 zł. Stawka przy wpływach 2 tys. zł wzrośnie z poziomu 8 zł do 16 zł. Pozostali zapłacą 20 zł.

Podwyżka to nie wszystko. Portal prnews.pl donosi, że od 16 czerwca Citi Handlowy wycofuje rachunek CityPriority. Jeszcze kilka miesięcy temu przedstawiciele banku deklarowali, że konto nadal będzie dostępne, ale ostatecznie postanowili z niego zrezygnować.

Nowe możliwości na osłodę wyższych kosztów

Wraz z nowym cennikiem Citi Handlowy zamierza wprowadzić także nową usługę dla klientów. Od połowy czerwca bank zaproponuje klientom subkonto w jednej z 10 dodatkowych walut.

Klienci już teraz mogą zakładać rachunki w euro, dolarach amerykańskich, funtach i frankach. Do tego katalogu dołączą m.in. dolary australijskie i kanadyjskie, ruble, forinty, korony norweskie, czeskie i duńskie.

Za korzystanie z nowej oferty trzeba będzie płacić 15 zł miesięcznie, bez względu na to ile subkont zostanie założonych. Jednak Citi Handlowy deklaruje, że nie będzie pobierał opłaty do lipca 2022 r. Dzięki temu podwyżka pozostałych opłat może być nieco mniej dotkliwa.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Tagi:

podwyżkakonta bankowepieniądze

Maria GlinkaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych i studentka dziennikarstwa na UW. Pierwsze doświadczenia w branży dziennikarskiej zdobywała w stacji TVN i na portalu Euractiv. Wielbicielka filmów Alejandro Innaritu, reportaży książkowych i filmowych, zwłaszcza na temat polityki oraz społecznych problemów w wymiarze globalnym i lokalnym.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Wynajem mieszkania nieopłacalny dla właścicieli

Polska i Świat

Spadły ceny najmu mieszkań. Po raz pierwszy od miesięcy

Czytaj więcej >
Recesja dotknie wszystkie państwa członkowskie UE

Polska i Świat

Agencja S&P prognozuje niższy wzrost gospodarczy w Polsce

Czytaj więcej >
Produkty spożywcze drożeją szybciej niż rośnie inflacja. Eksperci wieszczą, że to dopiero początek

Polska i Świat

Tegoroczny szczyt inflacji jest już za nami

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Trwają kontrole w domach. Jeżeli nie załatwisz jednej sprawy, zapłacisz wysoką karę

Czytaj więcej >
Mieszkania mają wartość

Polska i Świat

Nadchodzi nowy program mieszkaniowy. Dotknie sfery kredytowej

Czytaj więcej >
flaga Polski

Polska i Świat

Polska wygrywa z Argentyną… siłą swojej gospodarki

Czytaj więcej >