BiznesINFO.pl
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 25.06.2020. n/z Polskie pieniadze.

https://eastnews.pl/Arkadiusz-Ziolek

Resort finansów opublikował na Twitterze wpis o wprowadzenia podatków dochodowych. Internauci oburzeni jak nigdy

28 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Podatek dochodowy w Polsce kończy 100 lat. Rocznicowy wpis Ministerstwa Finansów wywołał falę negatywnych komentarzy. Czy faktycznie chwalenie stulecia uchwalenia podatku dochodowego to kpina z obywateli?

Podatek dochodowy ma już sto lat

Podatek dochodowy budzi wiele emocji na całym świecie. Już w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej w 1700 r. wyklarował się slogan "No taxation without representation" ["Nie ma podatków bez reprezentacji"] związany z ówczesnymi decyzjami politycznymi. Podatek dochodowy to nic innego jak obowiązkowe świadczenie płacone na rzecz państwa przez osobę prawną lub fizyczną.

Podatek dochodowy w Polsce uchwalony został 27 sierpnia 1920 r. za pomocą ustawy wprowadzającej go jako podatek powszechny. Z tej okazji Ministerstwo Finansów w swoim wpisie na Twitterze przypomniało tę rocznicę, która nie spotkała się z aprobatą internautów. "To 1. w odrodzonej Rzeczypospolitej powszechny podatek, obowiązujący na wszystkich ziemiach pozaborowych. Stanowił gł. źródło dochodów budżet. kraju, kt. niespełna 2 l wcześniej odzyskał niepodległość." - napisano w tweecie.

Podatek dochodowy wzbudził oburzenie wśród internautów

Podatek dochodowy nie spodobał się internautom, którzy skrytykowali w swoich wypowiedziach resort za ten wpis. Oliwy do ognia dolał fakt, że tweet okraszony został grafiką z napisem "Twoje podatki budują Polskę, wczoraj, dziś i jutro!". Internauci nie kryli oburzenia w swoich wypowiedziach. "100 lat złodziejstwa" - skwitował jeden z nich, a drugi dodał owa kradzież jest bezczelna.

Podatek dochodowy nie jest jedynym świadczeniem obciążającym Polaków. Internauci zwracali uwagę na to, że w polskim systemie podatkowym istnieje wiele obowiązkowych opłat i świętowanie takiej rocznicy jest skrajnie nieodpowiednie. Co więcej, nie zabrakło wpisów dotyczących tego, czy zostanie wprowadzona rocznica podwyższenia podatków. Przypomnijmy, że w 2011 r. Platforma Obywatelska zdecydowała się podwyższyć podatki. Rozwiązanie miało być tymczasowe, a jest obecne już prawie dziesięć lat.

<

Tagi:

PolskapodatekpieniądzeMinisterstwo FinansówMinister Finansów

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunk&oacute;w międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zaw&oacute;d, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial &quot;House of Cards&quot;. Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Pawel Wodzynski/East News

Polska i Świat

Polska kupuje gigantyczną ilość uzbrojenia z Korei Południowej. Kaczyński tłumaczy dlaczego

Czytaj więcej >
Twitter/President of Russia

Polska i Świat

Rosyjska Duma Państwowa poparła aneksję terytoriów Ukrainy. Jednomyślne poparcie

Czytaj więcej >
przychodnia

Polska i Świat

NFZ przejmie część zadań Ministerstwa Zdrowia. Nie otrzyma dodatkowych pieniędzy

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki: W Polsce są tylko dwie partie, a Niemcy niech sami zbierają szparagi

Polska i Świat

Morawiecki: Atak terrorystyczny na gazociągi Nord Stream jest najprawdopodobniej dziełem służb rosyjskich

Czytaj więcej >
fot. HANDOUT/AFP/East News

Polska i Świat

Prezydent Zełenski odwołał planowany jesienny pobór do armii

Czytaj więcej >
Joachim Brudziński

Polska i Świat

Kolejne dopłaty do węgla. Zapowiedź wiceprezesa PiS

Czytaj więcej >