Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Planujesz wakacje w USA? Kup dolary tak, żeby skorzystać na transakcji
Redakcja BiznesInfo
Redakcja BiznesInfo 10.05.2022 17:36

Planujesz wakacje w USA? Kup dolary tak, żeby skorzystać na transakcji

22-prem-q1-wt-lelum.pl
materiały partnera

Wyjazd do Stanów Zjednoczonych na wakacje wiąże się z koniecznością kupna sporej ilości dolarów. Zależnie od długości urlopu, wydać na to możesz kilka lub nawet kilkanaście tysięcy złotych. Przy tak dużych transakcjach, znalezienie najlepszego kursu dolara to najważniejsza sprawa. Pozwoli Ci to bowiem oszczędzić bardzo wysokie kwoty, dzięki czemu cały urlop stanie się o wiele tańszy.

Obecnie kurs dolara śledzić można na wiele różnych sposobów. Do dyspozycji klientów są kantory stacjonarne czy witryny działające online. Większość banków ma również konta walutowe, oferujące wymiany po kursie, który jednak nie zawsze jest najatrakcyjniejszy. Pojawia się więc pytanie, gdzie obserwować zmieniającą się cenę dolara oraz jak najlepiej dokonać zakupu?

Gdzie śledzić kurs dolara?

Aktualne i najkorzystniejsze kursy dolara śledzić można w kantorach oraz platformach wymiany walut, działających online, np. na stronie https://www.walutomat.pl/kursy-walut/usd-pln/. Warto z takiego rozwiązania skorzystać, bowiem ceny tam oferowane aktualizowane są na bieżąco, łatwiej więc trafić na dobrą stawkę. Możliwe jest też ustawienie alertu, który sam wysyła informację, gdy cena waluty osiągnie oczekiwany przez klienta poziom. To szansa na wydanie dokładnie takiej sumy, jaką wcześniej się zaplanowało i otrzymanie za nią jeszcze więcej dolarów, które na pewno przydadzą się podczas wakacyjnych szaleństw.

Wiele osób dynamiczne kursy walut śledzi wciąż jednak w kantorach stacjonarnych. Uściślając, często mowa jest w tym przypadku o jednym miejscu, np. mijanym codziennie w drodze do pracy. Taka strategia pozwala na śledzenie ogólnych trendów czy długotrwałych zmian cen, jednak jest mało skuteczna w codziennej praktyce. Tradycyjne firmy bowiem aktualizują kursy stosunkowo rzadko i nie reagują od razu na sytuację na rynku. W rezultacie kupujący może stracić szansę na korzystną wymianę, gdy np. dojdzie do gwałtownego, ale tylko kilkugodzinnego spadku ceny.

Gdzie najkorzystniej kupować dolary?

Znalezienie kantoru z najkorzystniejszym kursem dolara może przynieść ogromne oszczędności w przypadku zakupu większej kwoty. Im tańszy jest dolar, tym mniej klient płaci za wakacje lub więcej waluty może kupić za określoną kwotę, którą chce wydawać w złotówkach. Kursy zmieniają się dynamicznie, warto więc obserwować je przez dłuższy czas, by zorientować się, jakie stawki można uznać za korzystne i warte transakcji. Wiele osób decyduje się na zakup większej sumy dolarów nawet w kilku turach, licząc na nadchodzące spadki i większy zysk.

Gdzie najlepiej kupić dolary, aby jak najwięcej na tym zaoszczędzić? Kantory stacjonarne nie są najlepszą opcją, bo korzystanie z nich wymaga wiele czasu, a kursy często nie są aktualne. Ponadto niezbędne może być odwiedzenie kilku takich miejsc, by porównać oferty i znaleźć tę najatrakcyjniejszą. Z drugiej strony banki oferują szybkie wymiany online, ale ich marże bywają dość  wysokie i  na rynku znaleźć można wiele atrakcyjniejszych opcji.

Jako przykład wymienić można np. Walutomat, dzięki któremu realizacja transakcji trwa zaledwie kilka minut i wykonać ją można za pomocą dowolnego urządzenia z podłączeniem do sieci. To rozwiązanie sprawia, że klient zawsze trzyma rękę na pulsie i na pewno nie przegapi najkorzystniejszej oferty. Sam serwis jest też w pełni bezpieczny i bardzo intuicyjny w użyciu. Co więcej, możliwe jest  skorzystanie z 50% rabatu na pierwszą wymianę, co pozwala na ogromne oszczędności podczas organizacji wymarzonych wakacji w Stanach Zjednoczonych.

Tagi: USA