BiznesINFO.pl
22-prem-q1-wt-lelum.pl

materiały partnera

Planujesz wakacje w USA? Kup dolary tak, żeby skorzystać na transakcji

10 Maja 2022

Autor tekstu:

Redakcja BiznesInfo

Udostępnij:

Wyjazd do Stanów Zjednoczonych na wakacje wiąże się z koniecznością kupna sporej ilości dolarów. Zależnie od długości urlopu, wydać na to możesz kilka lub nawet kilkanaście tysięcy złotych. Przy tak dużych transakcjach, znalezienie najlepszego kursu dolara to najważniejsza sprawa. Pozwoli Ci to bowiem oszczędzić bardzo wysokie kwoty, dzięki czemu cały urlop stanie się o wiele tańszy.

Obecnie kurs dolara śledzić można na wiele różnych sposobów. Do dyspozycji klientów są kantory stacjonarne czy witryny działające online. Większość banków ma również konta walutowe, oferujące wymiany po kursie, który jednak nie zawsze jest najatrakcyjniejszy. Pojawia się więc pytanie, gdzie obserwować zmieniającą się cenę dolara oraz jak najlepiej dokonać zakupu?

Gdzie śledzić kurs dolara?

Aktualne i najkorzystniejsze kursy dolara śledzić można w kantorach oraz platformach wymiany walut, działających online, np. na stronie https://www.walutomat.pl/kursy-walut/usd-pln/. Warto z takiego rozwiązania skorzystać, bowiem ceny tam oferowane aktualizowane są na bieżąco, łatwiej więc trafić na dobrą stawkę. Możliwe jest też ustawienie alertu, który sam wysyła informację, gdy cena waluty osiągnie oczekiwany przez klienta poziom. To szansa na wydanie dokładnie takiej sumy, jaką wcześniej się zaplanowało i otrzymanie za nią jeszcze więcej dolarów, które na pewno przydadzą się podczas wakacyjnych szaleństw.

Wiele osób dynamiczne kursy walut śledzi wciąż jednak w kantorach stacjonarnych. Uściślając, często mowa jest w tym przypadku o jednym miejscu, np. mijanym codziennie w drodze do pracy. Taka strategia pozwala na śledzenie ogólnych trendów czy długotrwałych zmian cen, jednak jest mało skuteczna w codziennej praktyce. Tradycyjne firmy bowiem aktualizują kursy stosunkowo rzadko i nie reagują od razu na sytuację na rynku. W rezultacie kupujący może stracić szansę na korzystną wymianę, gdy np. dojdzie do gwałtownego, ale tylko kilkugodzinnego spadku ceny.

Gdzie najkorzystniej kupować dolary?

Znalezienie kantoru z najkorzystniejszym kursem dolara może przynieść ogromne oszczędności w przypadku zakupu większej kwoty. Im tańszy jest dolar, tym mniej klient płaci za wakacje lub więcej waluty może kupić za określoną kwotę, którą chce wydawać w złotówkach. Kursy zmieniają się dynamicznie, warto więc obserwować je przez dłuższy czas, by zorientować się, jakie stawki można uznać za korzystne i warte transakcji. Wiele osób decyduje się na zakup większej sumy dolarów nawet w kilku turach, licząc na nadchodzące spadki i większy zysk.

Gdzie najlepiej kupić dolary, aby jak najwięcej na tym zaoszczędzić? Kantory stacjonarne nie są najlepszą opcją, bo korzystanie z nich wymaga wiele czasu, a kursy często nie są aktualne. Ponadto niezbędne może być odwiedzenie kilku takich miejsc, by porównać oferty i znaleźć tę najatrakcyjniejszą. Z drugiej strony banki oferują szybkie wymiany online, ale ich marże bywają dość  wysokie i  na rynku znaleźć można wiele atrakcyjniejszych opcji.

Jako przykład wymienić można np. Walutomat, dzięki któremu realizacja transakcji trwa zaledwie kilka minut i wykonać ją można za pomocą dowolnego urządzenia z podłączeniem do sieci. To rozwiązanie sprawia, że klient zawsze trzyma rękę na pulsie i na pewno nie przegapi najkorzystniejszej oferty. Sam serwis jest też w pełni bezpieczny i bardzo intuicyjny w użyciu. Co więcej, możliwe jest  skorzystanie z 50% rabatu na pierwszą wymianę, co pozwala na ogromne oszczędności podczas organizacji wymarzonych wakacji w Stanach Zjednoczonych.

Redakcja BiznesInfoAutor

Redakcja BiznesInfo

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Finanse

Bank Pekao pochwalił się niewiarygodnym pomysłem. Powstanie największa inwestycja swego typu w Polsce

Czytaj więcej >
Banknoty 200 zł

Finanse

Rząd wyjawił swoje plany wobec kredytobiorców. Zmiany czekają nas już za chwilę

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. n/z Wplacanie pieniedzy w okienku.

Finanse

Dzisiaj ostatni dzień na złożenie wniosku o 500 plus. Konieczny dla zachowania ciągłości wypłat

Czytaj więcej >
Pieniądze w portfelu

Finanse

Płaca minimalna szykowana do potężnego wzrostu. Rząd zapowiada dwa terminy waloryzacji

Czytaj więcej >
dotacja

Finanse

Jest zgoda na 3,9 miliarda złotych. Z Unii Europejskiej płyną pieniądze dla polskich rolników

Czytaj więcej >

Finanse

Już 200 mln zł sięgają długi Polaków wobec najemców. Można temu zaradzić

Czytaj więcej >