BiznesINFO.pl

materiały partnera

Planujesz wakacje w USA? Kup dolary tak, żeby skorzystać na transakcji

10 Maja 2022

Autor tekstu:

Redakcja BiznesInfo

Wyjazd do Stanów Zjednoczonych na wakacje wiąże się z koniecznością kupna sporej ilości dolarów. Zależnie od długości urlopu, wydać na to możesz kilka lub nawet kilkanaście tysięcy złotych. Przy tak dużych transakcjach, znalezienie najlepszego kursu dolara to najważniejsza sprawa. Pozwoli Ci to bowiem oszczędzić bardzo wysokie kwoty, dzięki czemu cały urlop stanie się o wiele tańszy.

Obecnie kurs dolara śledzić można na wiele różnych sposobów. Do dyspozycji klientów są kantory stacjonarne czy witryny działające online. Większość banków ma również konta walutowe, oferujące wymiany po kursie, który jednak nie zawsze jest najatrakcyjniejszy. Pojawia się więc pytanie, gdzie obserwować zmieniającą się cenę dolara oraz jak najlepiej dokonać zakupu?

Gdzie śledzić kurs dolara?

Aktualne i najkorzystniejsze kursy dolara śledzić można w kantorach oraz platformach wymiany walut, działających online, np. na stronie https://www.walutomat.pl/kursy-walut/usd-pln/ . Warto z takiego rozwiązania skorzystać, bowiem ceny tam oferowane aktualizowane są na bieżąco, łatwiej więc trafić na dobrą stawkę. Możliwe jest też ustawienie alertu, który sam wysyła informację, gdy cena waluty osiągnie oczekiwany przez klienta poziom. To szansa na wydanie dokładnie takiej sumy, jaką wcześniej się zaplanowało i otrzymanie za nią jeszcze więcej dolarów, które na pewno przydadzą się podczas wakacyjnych szaleństw.

Wiele osób dynamiczne kursy walut śledzi wciąż jednak w kantorach stacjonarnych. Uściślając, często mowa jest w tym przypadku o jednym miejscu, np. mijanym codziennie w drodze do pracy. Taka strategia pozwala na śledzenie ogólnych trendów czy długotrwałych zmian cen, jednak jest mało skuteczna w codziennej praktyce. Tradycyjne firmy bowiem aktualizują kursy stosunkowo rzadko i nie reagują od razu na sytuację na rynku. W rezultacie kupujący może stracić szansę na korzystną wymianę, gdy np. dojdzie do gwałtownego, ale tylko kilkugodzinnego spadku ceny.

Gdzie najkorzystniej kupować dolary?

Znalezienie kantoru z najkorzystniejszym kursem dolara może przynieść ogromne oszczędności w przypadku zakupu większej kwoty. Im tańszy jest dolar, tym mniej klient płaci za wakacje lub więcej waluty może kupić za określoną kwotę, którą chce wydawać w złotówkach. Kursy zmieniają się dynamicznie, warto więc obserwować je przez dłuższy czas, by zorientować się, jakie stawki można uznać za korzystne i warte transakcji. Wiele osób decyduje się na zakup większej sumy dolarów nawet w kilku turach, licząc na nadchodzące spadki i większy zysk.

Gdzie najlepiej kupić dolary, aby jak najwięcej na tym zaoszczędzić? Kantory stacjonarne nie są najlepszą opcją, bo korzystanie z nich wymaga wiele czasu, a kursy często nie są aktualne. Ponadto niezbędne może być odwiedzenie kilku takich miejsc, by porównać oferty i znaleźć tę najatrakcyjniejszą. Z drugiej strony banki oferują szybkie wymiany online, ale ich marże bywają dość  wysokie i  na rynku znaleźć można wiele atrakcyjniejszych opcji.

Jako przykład wymienić można np. Walutomat , dzięki któremu realizacja transakcji trwa zaledwie kilka minut i wykonać ją można za pomocą dowolnego urządzenia z podłączeniem do sieci. To rozwiązanie sprawia, że klient zawsze trzyma rękę na pulsie i na pewno nie przegapi najkorzystniejszej oferty. Sam serwis jest też w pełni bezpieczny i bardzo intuicyjny w użyciu. Co więcej, możliwe jest  skorzystanie z 50% rabatu na pierwszą wymianę, co pozwala na ogromne oszczędności podczas organizacji wymarzonych wakacji w Stanach Zjednoczonych.

Tagi:

Podobne artykuły

Finanse

ZUS będzie zwracał pieniądze. Uważaj, czas na złożenie wniosku mija 5 czerwca
Czytaj więcej >

Finanse

Od dziś wielkie zmiany w PKO BP. Klienci muszą uważać
Czytaj więcej >

Finanse

Nowe informacje w sprawie programu 800 plus. Wiadomo kiedy ruszy
Czytaj więcej >

Finanse

Ten mail od Allegro to oszustwo. Klikniesz w link i stracisz pieniądze
Czytaj więcej >

Finanse

Stan polskiej gospodarki według Międzynarodowego Funduszu Walutowego
Czytaj więcej >

Finanse

Rolnicy mogą ubiegać się o dofinansowanie. ARMiR przyjmuje wnioski od 1 czerwca
Czytaj więcej >
Redakcja BiznesInfo

Redakcja BiznesInfo

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Finanse

Finanse

Paweł Makowiec

Bezzwrotna dotacja, można otrzymać kilkanaście tysięcy złotych. Są warunki
Czytaj więcej >
Finanse

Magdalena Madoń

Najmłodsza emerytka w rządzie ma 49 lat. Wiadomo ile wynosi jej świadczenie
Czytaj więcej >
Finanse

Magdalena Madoń

500 plus dla seniorów. Aby dostać pieniądze trzeba spełnić konkretne warunki
Czytaj więcej >
Finanse

Magdalena Madoń

800 plus coraz bliżej. Pojawił się już projekt ustawy
Czytaj więcej >
Finanse

Maria Gil-Sobczyk

Dlaczego nie dostaniesz kredγtu hipotecznego? Ekspert wskazuje najczęstsze powody odmowy
Czytaj więcej >
Finanse

Magdalena Madoń

PKO BP da zarobić na lokatach. Możliwe nawet 10 proc. w skali roku
Czytaj więcej >