PIT może być ciężko złożyć w terminie. Pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej planują strajk w okresie składania deklaracji podatkowych.
PHOTO TOMASZ RADZIK SE / EAST NEWS WARSZAWA URZAD SKARBOWY WARSZAWA WAWER N/Z SKARBOMAT URZADZENIE DO SKLADANIA DEKLARACJI PODATKOWYCH PIT 27/4/2017 SKARBOWKA PIT ZEZNANIE ROCZNE AUTOMAT WSZYSTKIE ZDJECIA NA HTTP://AGENCJA.SE.COM.PL
Autor Stanisław Węgrowski - 20 Stycznia 2020

Protest skarbówki może sparaliżować całe państwo. Przygotuj się na problemy ze złożeniem PIT-u

PIT może być ciężko złożyć w terminie. Pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej planują strajk w okresie składania deklaracji podatkowych - informuje “Dziennik Gazeta Prawna”.

PIT w terminie? Będą komplikacje

Zapowiada się niezłe zamieszanie z deklaracjami PIT. Trwa konflikt w sprawie wynagrodzeń pracowników Krajowej Administracji Skarbowej. I nie zapowiada się na to, żeby miał się niedługo skończyć. A wszystko zaczęło się od opublikowania projektu budżetu państwa na 2020 rok. Została w nim zapisana podwyżka 6 proc. dla całej budżetówki.

“Wtedy skarbowi związkowcy nabrali podejrzeń, że od uzgodnionego już wzrostu pensji w ramach uchwały modernizującej KAS z maja ub.r. zostanie im odliczone te 6 proc. Obawy były do pewnego stopnia uzasadnione. Dzisiaj zaś sytuacja jest patowa i coraz bardziej realny jest strajk” - pisze “DGP”.

Rozliczenie z małżonkiem wcale nie takie proste. Łatwo możesz być oskarżony o fałszywe zeznaniaRozliczenie z małżonkiem wcale nie takie proste. Łatwo możesz być oskarżony o fałszywe zeznaniaCzytaj dalej

- Budżet państwa stał się bardziej napięty, mamy spowolnienie wzrostu PKB, a do tego uszczelnienie nie będzie już przynosiło tyle VAT. Protest służby odpowiedzialnej za pobór danin stanie się poważnym problemem nie tylko politycznym, ale i budżetowym - powiedziała na łamach “DGP” osoba z Ministerstwa Finansów.

Strajk podczas składania PIT

Planowany termin strajku pokrywa się z czasem, kiedy należy składać deklaracje PIT. Tym samym może dojść ogromnego zamieszania w tej kwestii.

Jeszcze przed chwilą złomowane, teraz warte są krocie. Samochody z PRL przeżywają drugą młodośćJeszcze przed chwilą złomowane, teraz warte są krocie. Samochody z PRL przeżywają drugą młodośćCzytaj dalej

Tomasz Ludwiński, przewodniczący Krajowej Sekcji Administracji Skarbowej NSZZ „Solidarność” zapowiada, że komitet protestacyjny daje czas kierownictwu KAS do końca stycznia. - Później będziemy reagowali. Żeby strajk był skuteczny, musi być dotkliwy, a taki będzie, jeśli się zacznie w najgorętszym okresie dla urzędów skarbowych, czyli gdy rozliczane są zeznania podatkowe - ostrzega na łamach “DGP” związkowiec.

Kierownictwo nie widzi problemu

Jakie jest stanowisko KAS w tej sprawie? “DGP” otrzymało odpowiedź z biura prasowego KAS. - W ocenie kierownictwa MF i KAS zarówno wzrosty wynagrodzeń w poprzednich latach, jak i tegoroczna wysokość proponowanej podwyżki nie uzasadniają podjęcia aktywnej akcji protestacyjnej, tym bardziej że cały czas jest kontynuowany dialog ze stroną społeczną - napisano w komunikacie przesłanym do redakcji “DGP”.

Kosztowniejsze od samochodów, często nawet od domów. Najdroższe rasy psówKosztowniejsze od samochodów, często nawet od domów. Najdroższe rasy psówCzytaj dalej

Tymczasem rząd ma obawy, że z pracowników Krajowej Administracji Skarbowej przykład wezmą też inne grupy zawodowe - informuje “Dziennik Gazeta Prawna”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kayah jest nieuleczalnie chora. Choroba znacząco wpływa na jej życie
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  4. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  5. Ludzie po 50-tce będą zarabiać mniej? Nawet emerytura nie wystarczy
Lidl i Biedronka zaprezentowały najlepsze produkty w tym tygodniu. Trzeba się spieszyćLidl i Biedronka zaprezentowały najlepsze produkty w tym tygodniu. Trzeba się spieszyćCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News