BiznesINFO.pl
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 06.07.2020. Prezydent Andrzej Duda podpisal projekt zmiany Konstytucji RP, dotyczacy zakazu adopcji dzieci przez pary jednoplciowie.

East News, Piotr Molecki

Piotr Fronczewski obchodzi dziś 75. urodziny. Głos zabrał sam Andrzej Duda

8 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Ceniony, wybitny i wspaniały aktor Piotr Fronczewski świętuje dzisiaj swoje 75. urodziny. Życzenia Piotrowi Fronczewskiemu złożył sam prezydent Polski, Andrzej Duda.

Urodziny Piotra Fronczewskiego

"Hallo, Szpicbródka! O Tobie jest ten program nasz. Królu kasiarzy, w tej rewii główną rolę grasz!" - brzmią słowa piosenki z musicalu, w którym główną rolę odegrał Piotr Fronczewski. 8 czerwca to także dzień głównej roli Piotra Fronczewskiego, bowiem ma urodziny.

Piotr Fronczewski urodził się w 1946 r. w Łodzi. Na swoim koncie ma ponad 100 ról teatralnych i filmowych. Znany jest pod pseudonimem Franek Kimono, czyli "pierwszy raper", gdy "nie było jeszcze stringów", ale także z wcieleń aktorskich m.in: Jacka Kwiatkowskiego z "Rodziny zastępczej", Ambrożego Kleksa w "Akademii Pana Kleksa", czy prof. Dobranieckiego z filmu "Znachor".

Choć Piotr Fronczewski jest aktorem wybitnym, również w swojej karierze miał okazję obok takich występować. W 1980 r. wystąpił obok Romana Wilhelmiego w filmie "Ćma". Wówczas wcielił się w rolę psychiatry.

Piotr Fronczewski przyznaje, że wychował się "w babskim gronie". Oprócz żony ma jeszcze dwie córki. - Cokolwiek sobie przedtem wyobrażałem na temat bycia ojcem, zawsze w myślach widziałem chłopca - przyznał w wywiadzie dla "Gali".

Życzenia aktorowi złożył Andrzej Duda

Życzenia Piotrowi Fronczewskiemu złożył także Andrzej Duda na specjalnym piśmie, które podpisał. Prezydent RP życzył aktorowi "wszelkiej pomyślności, dobrego zdrowia, wewnętrznej harmonii, niesłabnącej pasji twórczej, a także kolejnych znakomitych ról".

Odwołał się także do słów Piotra Fronczewskiego o tym, że aktor zawsze gra na sto procent. Życzenia zakończył łacińskim zwrotem "Plurimos Annos", czyli w dosłownym tłumaczeniu "Sto lat!".

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

CERT Orange wydał ważne ostrzeżenie

Polska i świat

CERT Orange wydał ostrzeżenie. Chodzi o "wangiri", pod żadnym pozorem nie oddzwaniaj na takie numery

Czytaj więcej >
Niemcy robią z Polski śmietnik

Polska i świat

Wywóz toksycznych odpadów do Polski. Prosto z Niemiec

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Kia będzie wzywać kierowców. Ponad 22 tys. aut koreańskiego producenta grozi pożarem

Czytaj więcej >
Emeryci oddają pieniądze za renty dożywotnie

Polska i świat

Coraz więcej emerytów decyduje się oddać nieruchomości za renty dożywotnie

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska i świat

Polacy nadal chcą przenosić firmy do Czech

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Coraz więcej kontroli gospodarki odpadami. Skarg jest coraz więcej

Czytaj więcej >