Pies, który kosztował fortunę. Aż trudno uwierzyć, że tyle może kosztować czworonóg.
flickr.com
Autor Przemysław Terlecki - 31 Sierpnia 2019

Najdroższy pies na świecie. Trudno uwierzyć, że tyle na niego wydano

Pies, który kosztował tyle, ile przez całe życie nie jest w stanie wypracować nawet dobrze zarabiający Polak? Tak właśnie - tyle kosztował jeden czworonóg. Cena przedstawicieli tej rasy wynika z legendy, jaką owiane są te czworonogi.

Pies kosztuje zwykle kilkadziesiąt do kilkuset złotych. Sprawa trochę się komplikuje, kiedy mówimy o rasowych psach z rodowodem. Za niektóre z nich zapłacić trzeba nawet kilka tysięcy złotych. Jeszcze więcej żądają natomiast ci, którzy za psa wołają sobie tyle, co za nowy samochód. Czy jednak jest możliwe, by pies kosztował jeszcze więcej?

Owszem, że jest. Wszystko zależy od pochodzenia szczeniaka i czystości rasy, co może brzmieć dość pejoratywnie w świetle tego, co wydarzyło się na świecie w latach 1939 - 1945. Jednak są to kluczowe czynniki mające decydujący wpływ na cenę psa. Obecnie najdroższym psem na świecie jest jeden z przedstawicieli rasy czerwonych mastifów tybetańskich. Pojedyncze szczenię kosztuje około 7 tys. złotych, ale mogą być droższe, jeśli czystość rasy jest większa, a rodzice zwierzęcia są odnzaczanymi czempionami konkursów.

Wracali z wakacji na Maderze. Polaków spryskano środkiem do odrobaczaniaWracali z wakacji na Maderze. Polaków spryskano środkiem do odrobaczaniaCzytaj dalej

Pies, za którego zapłacono fortunę

Jak wskazuje portal zooart.com, na świecie przedstawicieli mastifa tybetańskiego nie jest za wiele. Już sam ten fakt sprawia, że pies ten nie jest tani. Jednak pewien chiński biznesmen zdecydował się kupić szczenię za 2 mln dolarów, czyli aż 8 mln złotych. Dlaczego wydał na psa aż tak wiele?

Najbardziej porządane są najrzadziej występujące wśród mastifów czerwone czworonogi. W Chinach rasa ta uważana jest niemalże za świętą. Spowodowane to jest legendą, w którą wielu obywateli Państwa Środka wierzy. Wedle niej w każdym czerwonym mastifie tybetańskim mieszka dusza zmarłego tybetańskiego mnicha. Co więcej - psa nie sprzedaje się byle komu. Chętny na zakup musi wykazać, że ma pojemny portfel, a jego status i prestiż są na wysokim poziomie.

Wyspa Kuba w Warszawie - niepowtarzalna okazja na doświadczenie karaibskiej egzotyki już we wrześniu!Warszawa stanie się "ambasadą" Kuby. Już we wrześniu
Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Emerycie, jeśli pracujesz, to ZUS może odebrać Ci emeryturę. Sprawdź obowiązujące zasady
  2. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  3. Wracali z wakacji na Maderze. Polaków spryskano środkiem do odrobaczania
  4. Podczas ślubu teściowa wstała i powiedziała, co naprawdę myśli o pannie młodej. Jej słowa zaskoczyły wszystkich

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News