Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Pieniądze z dawnych czasów. Zarobki Tajnera jako trenera Małysza zaskakują
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 26.04.2023 16:02

Pieniądze z dawnych czasów. Zarobki Tajnera jako trenera Małysza zaskakują

Tajner, Małysz
Domena publiczna

Gdy w sezonie Pucharu Świata w skokach narciarskich 2000/2001 wybuchła Małyszomania, trenerem Orła z Wisły był Apoloniusz Tajner. W późniejszym okresie piastował on stanowiska w Polskim Związku Narciarskim, razem z funkcją prezesa. Swoje zarobki jako trenera ujawnił w zeszłym tygodniu.

Sylwestrowe wspomnienia Tajnera

O sprawie napisał portal SuperExpress Sport. Apoloniusz Tajner był gościem Iwony Kutyny w programie “Wieczorny Express” i rozmawiał m.in. o swojej przeszłości jako trener Adama Małysza.

Jak wynika z opisu Tajnera cytowanego przez SuperExpress Sport, Sylwestra 2000 wszyscy spędzili w Garmisch-Partenkirchen. Co roku odbywa się tam druga runda Turnieju Czterech Skoczni - w ostatni dzień roku mają miejsce kwalifikacje, zaś w Nowy Rok - właściwy konkurs.

Emerytura może wzrosnąć nawet o 20 proc. ZUS zdradził sposób na wyższe świadczenia

Nocne telefonowanie

Kilka miesięcy wcześniej Tajner otrzymał od PZN pierwszy telefon komórkowy. Na bankiecie sylwestrowym wpadł na pomysł, aby członkowie sztabu szkoleniowego i zawodnicy mogli porozmawiać z rodziną z jego telefonu.

Po godzinie 23, jak podaje SuperExpress Sport, odbyło się około 10 rozmów. Był jeden drobny problem - roaming z Niemiec kosztował wtedy około 10 zł/min rozmowy.

Dziesięć telefonów za jedną pensję

W efekcie jakiś czas później przyszedł rachunek za tę sylwestrową noc. Cytowany przez SuperExpress Sport Apoloniusz Tajner wspomniał, że ten pomysł kosztował 3000 zł. Zaznaczył jednocześnie, że czekał przez dwa miesiące na decyzję PZN, kto ma ten rachunek zapłacić.

A sprawa była poważna, bowiem Tajner jako trener polskich skoczków zarabiał wtedy 3900 zł brutto. Jak wskazuje SuperExpress Sport, było to 1900 zł powyżej średniej krajowej.