Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Pekao zamyka ważną i popularną usługę. Już niedługo przestanie działać
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 17.04.2023 15:53

Pekao zamyka ważną i popularną usługę. Już niedługo przestanie działać

logo PKO
Domena publiczna

Po 5 latach istnienia aplikacji bankowej do inwestycji, Bank Pekao potwierdził, że zamierza wyłączyć funkcjonowanie Pekao24 Makler. Sama instytucja uzasadnia swoją decyzję polityką jednej aplikacji.

5 lat funkcjonowania Maklera

Jak przypomina serwis Cashless, Bank Pekao postanowił w 2018 roku wydzielić funkcje bankowości osobistej z istniejącej wtedy aplikacji. W ten sposób powstało PeoPay, natomiast starą aplikację nazwano Pekao24 Makler.

Wyjątkowym elementem aplikacji pozostało jej menu. W odróżnieniu od innych banków, miało ono wygląd koła, które się jednak nie przyjęło na rynku.

 

 

Pekao redukuje liczbę aplikacji

Czas jednak nieubłaganie biegnie naprzód i Bank Pekao najwyraźniej podjął decyzję o powrocie do polityki jednej aplikacji. Taki wniosek można wyciągnąć z informacji, iż aplikacja Pekao24 Makler zostanie niebawem wyłączona.

Informację o tym fakcie podały serwisy Telepolis i Cashless. W jednej z najnowszych aktualizacji aplikacji na Androida użytkownik otrzymuje powiadomienie, że niedługo aplikacja zostanie wyłączona.

Spory problem za naszą zachodnią granicą. Niemcom brakuje setek tysięcy pracowników
 

Zostanie tylko PeoPay

Co stanie się z użytkownikami Maklera? Wszystkie funkcje tejże aplikacji dotyczące inwestycji posiada już PeoPay, do którego instalacji są zachęcani wszyscy użytkownicy Maklera.

Bank Pekao w odpowiedzi na pytania serwisu Cashless podał, że powodem likwidacji Maklera jest chęć operacji tylko w ramach jednej aplikacji zamiast dwóch. PeoPay, zdaniem Pekao, jest prostsza i bardziej intuicyjna dla użytkownika.

 

Tagi: Pekao