BiznesINFO.pl

Fot. Piotr Molecki/East News

Klienci dwóch największych banków zostali na lodzie. Teraz Pekao usuwa ważną usługę

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Wiktoria Pękalak

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jaką usługę usuwa Pekao

  • Dlaczego lokaty mają tak niskie oprocentowanie

  • Z jakich lokat można skorzystać

Pekao zamyka lokaty

Pekao wycofuje większość produktów depozytowych dla klientów indywidualnych. Skorzystać będzie można jedynie z lokat na 3 i 6 miesięcy, jednak oprocentowanie jest tak niskie, że równie dobrze moglibyśmy trzymać pieniądze w skarpecie i pozwolić, by zjadła je inflacja.

Lokaty Pekao na 3 i 6 miesięcy można zakładać za pośrednictwem bankowości internetowej i aplikacji PeoPay. Proponowane oprocentowanie jest jednak niezwykle niskie i wynosi symboliczne 0,01 proc. w skali roku.

Pekao podaje jednak, że klienci mogą otwierać lokaty o warunkach negocjowanych indywidualnie w ramach ofert specjalnych. Jednak aby założyć tego typu lokatę, należy udać się do najbliższego oddziału banku.

W tej chwili niezwykle trudno o lokatę z korzystnym oprocentowaniem. Wszystko ze względu na rekordowo niskie stopy procentowe w Polsce, które, jak przypomina portal Cashless, wynoszą w tej chwili od 0 do 0,5 proc.

W ślady za PKO BP

Przed Pekao decyzję o wycofaniu większości lokat terminowych, w tym tych na 1, 6 i 12 miesięcy, podjął PKO BP. Od 1 stycznia wycofane zostały wszystkie produkty oszczędnościowe.

Jak podaje Cashless, obecnie klienci największego banku w Polsce mogą założyć jedynie lokatę kwartalną. Jednak trudno powiedzieć, by było to rozwiązanie opłacalne, ponieważ podobnie jak w przypadku Peako, oprocentowanie wynosi 0,01 proc. w skali roku.

Podczas gdy oszczędzanie stało się nieopłacalne, warto jest brać kredyty. Przez niskie stopy procentowe koszty kredytu są rekordowo niskie, podaje portal. Ich oprocentowanie nie może obecnie przekroczyć 7,2 proc. w skali roku.

Tagi:

pieniądzePekaokonta bankowe

Podobne artykuły

Twój portfel

Rząd chce wprowadzenia maksymalnej opłaty za śmieci
Czytaj więcej >

Twój portfel

Płaca minimalna znowu będzie podniesiona. Rząd już zapowiedział
Czytaj więcej >

Twój portfel

12 000 plus jednak szybciej. Rząd zdradził, kiedy można spodziewać się wypłat
Czytaj więcej >

Twój portfel

Ile kosztuje nas codzienne ładowanie telefonu? Koszt może zaskoczyć
Czytaj więcej >

Twój portfel

Ceny paliw. Analitycy nie przewidują gwałtownych wzrostów
Czytaj więcej >

Twój portfel

UOKiK ostrzega przed zagrożeniami w sieci. Oszuści urlopu nie biorą
Czytaj więcej >
Wiktoria Pękalak

Redaktor Biznesinfo. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, student filozofii. Wcześniej w miesięczniku "Teatr". Niestrudzenie projektuje zasadę ekwiwalencji z osi odbioru na oś kombinacji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]