Pekao zamyka lokaty
Fot. Piotr Molecki/East News
Autor Wiktoria Pękalak - 23 Stycznia 2021

Klienci dwóch największych banków zostali na lodzie. Teraz Pekao usuwa ważną usługę

Klienci Pekao mogą mieć teraz spory problem z tym, gdzie zabezpieczyć swoje oszczędności. Pekao poinformowało w piątek, że wycofuje ze swojej oferty dla klientów detalicznych większości produktów depozytowych.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jaką usługę usuwa Pekao
  • Dlaczego lokaty mają tak niskie oprocentowanie
  • Z jakich lokat można skorzystać

Pekao zamyka lokaty

Pekao wycofuje większość produktów depozytowych dla klientów indywidualnych. Skorzystać będzie można jedynie z lokat na 3 i 6 miesięcy, jednak oprocentowanie jest tak niskie, że równie dobrze moglibyśmy trzymać pieniądze w skarpecie i pozwolić, by zjadła je inflacja.

Lokaty Pekao na 3 i 6 miesięcy można zakładać za pośrednictwem bankowości internetowej i aplikacji PeoPay. Proponowane oprocentowanie jest jednak niezwykle niskie i wynosi symboliczne 0,01 proc. w skali roku.

Pekao podaje jednak, że klienci mogą otwierać lokaty o warunkach negocjowanych indywidualnie w ramach ofert specjalnych. Jednak aby założyć tego typu lokatę, należy udać się do najbliższego oddziału banku.

W tej chwili niezwykle trudno o lokatę z korzystnym oprocentowaniem. Wszystko ze względu na rekordowo niskie stopy procentowe w Polsce, które, jak przypomina portal Cashless, wynoszą w tej chwili od 0 do 0,5 proc.

W ślady za PKO BP

Przed Pekao decyzję o wycofaniu większości lokat terminowych, w tym tych na 1, 6 i 12 miesięcy, podjął PKO BP. Od 1 stycznia wycofane zostały wszystkie produkty oszczędnościowe.

Jak podaje Cashless, obecnie klienci największego banku w Polsce mogą założyć jedynie lokatę kwartalną. Jednak trudno powiedzieć, by było to rozwiązanie opłacalne, ponieważ podobnie jak w przypadku Peako, oprocentowanie wynosi 0,01 proc. w skali roku.

Podczas gdy oszczędzanie stało się nieopłacalne, warto jest brać kredyty. Przez niskie stopy procentowe koszty kredytu są rekordowo niskie, podaje portal. Ich oprocentowanie nie może obecnie przekroczyć 7,2 proc. w skali roku.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News